چالش برای بومی سازی پوشش پلیمری قرص های ماشین ظرفشویی

چالش برای بومی سازی پوشش پلیمری قرص های ماشین ظرفشویی

بی دانلود: چالش فناورانه تولید فیلم های پلیمری محلول در آب سرد جهت استفاده در پوشش قرص ماشین ظرفشویی برگزار می گردد و فناوران تا 25 آذرماه مهلت دارند تا ایده های خودرا ارسال نمایند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بمنظور نگهداری مواد شوینده بصورت قرص، از روکش های پلیمری محلول در آب استفاده می شود. یکی از پلیمرهای پرکاربرد بعنوان روکش این قرص ها، پلی وینیل الکل است که در این مورد خاص، می بایست قابلیت انحلال در آب در دمای ۵ درجه سانتی گراد را داشته باشد تا مواد درون آن آزاد شده و بتوانند در آب حل شوند.
پلی وینیل الکل، پودری سفید رنگ، شفاف، بی بو و بی مزه است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف داشته و بعنوان یک پلیمر سنتزی با خاصیت عالی برای تشکیل فیلم، امولسیفایر و با خواص چسبندگی برجسته شناخته می شود.
بر این اساس چالش فناورانه و نوآورانه بمنظور بومی سازی و تولید داخلی روکش قرص های ماشین ظرفشویی برگزار شده است. گلوگاه اصلی در این چالش در دو مرحله "تهیه و سنتز پلی وینیل الکل یا مشتقات آن" و "تهیه نمونه فیلم محلول در آب سرد حدود ۵ درجه سانتی گراد" تعریف شده است.
درصورت تولید فیلم پلی وینیل الکل و باتوجه به عدم وجود نمونه داخلی ماده اولیه و وارداتی بودن آن، تمرکز چالش بر روی تولید فیلم پلی وینیل الکلی از پودر وارداتی آنست که فیلم نهایی می بایست شرایط انحلال در آب سرد و مقاومت در مقابل تنش های وارده بین ۳۰ تا ۵۰ مگاپاسکال را احراز کند.
در مرحله اول، شرکت کنندگان می بایست حداکثر تا ۲۵ آذر ماه، طرح مفهومی خودرا در چارچوبی که در اختیار آنها قرار گرفته است، مدون و سپس بوسیله سامانه بصورت آنلاین ثبت کنند.
در آخر مرحله اول طرح های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد. برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خودرا طی مرحله دوم ارایه کنند. در آخر مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه آزمایشگاهی ارائه شده از طرف هر شرکت کننده توسط هیات داوران، ارزیابی و برنده نهایی معرفی می شود.
به نقل از ستاد نانو، جوایز مرحله اول شامل تضمین بازار بعد از تجاری سازی محصول و ۳ میلیاردریال حمایت جهت توسعه محصول بوده و در مرحله دوم ۱۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای تیم اول، ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای تیم دوم و ۱۶۰ میلیون ریال گرنت آزمایشگاهی و تولید نمونه محصول خواهد بود.
منبع:

1400/09/02
16:16:43
0.0 از 5
708
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود