تشکیل کارگروهی جدید جهت بررسی مشاهده یوفوها

تشکیل کارگروهی جدید جهت بررسی مشاهده یوفوها

بی دانلود: وزارت دفاع آمریکا کارگروه جدیدی را جهت بررسی مشاهده ˮیوفوهاˮ یا به عبارتی ˮپدیده های هوایی ناشناسˮ تشکیل داده است تا مشاهده این پرنده های عجیب در آسمان ایالات متحده با جدیت بررسی و پیگیری شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، پنتاگون کارگروه جدیدی معروف به "گروه هماهنگ سازی شناسایی و مدیریت اشیاء هوابرد"(AOIMSG) را جهت بررسی مشاهده "یوفوها" بوجود آورده است که به "گروه ویژه پدیده های هوایی ناشناس نیروی دریایی ایالات متحده" ملحق خواهد شد و به آن کمک خواهد نمود.
به گفته وزارت دفاع آمریکا، کارگروه "AOIMSG" تلاشهای این وزارت خانه و دولت ایالات متحده را برای تشخیص، شناسایی و بررسی این اشیای پرنده در حریم هوایی آمریکا و ارزیابی و کاهش هرگونه تهدید در رابطه با ایمنی پرواز و امنیت ملی این کشور هماهنگ خواهد نمود.
تشکیل این کارگروه به دنبال انتشار گزارشی در ماه ژوئن انجام شد که در آن مدیر دفتر اطلاعات ملی، ۱۴۴ مشاهده «پدیده های هوایی ناشناس»(UAP) را گزارش کرد، اما تابحال مشخص نشده است که این مشاهدات که توسط مردم و نیروهای ارتش آمریکا گزارش شده است، دقیقا چه بوده است.
به عنوان مثال در ماه مه گذشته، اخباری از "رایان گریوز"، ستوان سابق نیروی دریایی آمریکا منتشر گردید که ادعا می کرد او و همکارانش در حالیکه در ناو جنگی در مأموریت بوده اند، چندین بار هواپیماهای بیگانه یا همان بشقاب پرنده ها را دیده اند. وی گزارش داد که او و سایر همکارانش تقریباً هر روز به مدت دو سال از سال ۲۰۱۵، یوفوهایی را در حریم هوایی در جنوب شرقی "ویرجینیا بیچ" می دیده اند.
هر چند مقامات آمریکایی احتمال می دهند که این اشیای پرنده متعلق به دیگر قدرت های جهانی غیر همسو با ایالات متحده نظیر چین و روسیه باشد و پای بیگانگان فضایی در بین نباشد.
از میان این ۱۴۴ گزارش، فقط در یک مورد مقامات توانستند تشخیص دهند که چه چیزی سبب رؤیت چنین چیزی شده است، اما برای بقیه گفته شده است که داده های کمی وجود دارد که بتوان از آن به نتیجه گیری رسید.
سناتور "کریستن گیلیبراند"می گوید: اگر چنین فناوری در اختیار دشمنان یا هر نهاد دیگری است، ما باید از آن آگاه باشیم. فرو کردن سرهایمان زیر برف، نه استراتژی خوبی است و نه رویکرد قابل قبولی است.
در گزارش دفتر ملی اطلاعات آمریکا آمده بود که اگر دولت ایالات متحده می خواهد شانسی برای شناخت بهتر این پدیده های هوایی ناشناس داشته باشد، باید منابع بیشتری را در نظر بگیرد و یک رویکرد استاندارد را در سرویسهای مختلف مستقر کند. حالا با تشگیل این کارگروه به نظر می آید وزارت دفاع این سفارش را جدی گرفته است.
در ماه ژوئن گذشته، اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا یک جلسه توجیهی محرمانه با مقامات "اف بی آی" و مقامات نیروی دریایی ایالات متحده برای بحث در مورد "پدیده های هوایی ناشناس" برگزار کردند. این جلسه یکی از نخستین نشانه هایی بود که نشان می داد دولت آمریکا بالاخره آغاز به جدی گرفتن این مساله کرده است.
"گیلیبراند" اضافه کرد: ما برای مدتی طولانی نظارتی بر این حوزه نداشتیم. تعداد جلساتی که در ۱۰ سال در مورد این مورد داشته ایم، اندک بوده است که با عنایت به تجربه های مشاهده ای که نیروهای ما در دهه گذشته داشته اند، این مورد نسبتاً نگران کننده است.
به نظر می رسد با عنایت به اینکه سال قبل شاهد افزایش مشاهده یوفوها در ایالات متحده بوده ایم و فقط نیویورکی ها ۳۰۰ مورد مشاهده یوفو را پارسال گزارش کرده اند که بالاترین تعداد تا به امروز است، بالاخره دولت ایالات متحده به این نتیجه رسیده که حالا زمان آن فرا رسیده است که احتمال حضور بیگانگان در زمین را جدی بگیرد.
منبع:

1400/09/05
13:43:11
0.0 از 5
904
تگهای خبر: سرویس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود