از سوی بنیاد علم ایران صورت گرفت

اختصاص بیش از ۱۶۰ میلیاردریال به پژوهش های فناورانه

اختصاص بیش از ۱۶۰ میلیاردریال به پژوهش های فناورانه

بی دانلود: در امتداد توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی از طرف بنیاد علم ایران، بیش از 160 میلیاردریال به پژوهش های فناورانه اختصاص یافت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بنیاد علم ایران بمنظور رفاه پژوهشگران و سامان دهی مناسب برای تولید علم و فناوری و هم افزایی علم، تولید و ثروت و آماده سازی بستر اجرائی آنها برای رساندن منافع تحقیقاتی و فناوری به مردم و در نهایت توسعه پایدار کشور در سال ۱۳۸۲ و با تصویب اساسنامه آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شد.
هم اکنون بنیاد علم ایران با بیش از ۲۶ هزار عضو هیات علمی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی مرتبط می باشد و عمده کارهای آن در زمینه های پشتیبانی از طرح های پژوهشی، پسادکتری، ثبت اختراعات، کرسی پژوهشی، پژوهانه یا گرنت و پشتیبانی از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری انجام می گیرد.
یکی از اقدامات بنیاد علم ایران طی ۱۰۰ روز گذشته، تصویب ده ها حمایت پژوهشی بوده است. همچون این حمایت ها می توان به تصویب ۱۶۳ طرح پژوهشی با اعتبار ۵۳ میلیاردریال، تصویب ۸۶ دوره پسادکتری با اعتبار ۷۰ میلیاردریال، تصویب ۶ کرسی و گرنت پژوهشی با اعتبار ۸ میلیاردریال، تصویب ۸۵ رساله و پایان نامه با اعتبار ۲۰ میلیاردریال و تصویب ۳۰ طرح با همکاری مؤسسه نیماد با اعتبار ۱۲-۱۸ میلیاردریال اشاره نمود.
دریافت ۲۱۷ طرح مشترک با بنیاد ملی علوم طبیعی چین
در حوزه برنامه های بین المللی و دیپلماسی علمی، برنامه هایی برای صندوق راه ابریشم عملیاتی شد که همچون آنها می توان به پنج طرح مشترک با اعتبار ۱۵۰ میلیاردریال، چهار کارگاه بین المللی مشترک با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال و اجرائی کردن پروژه های مصوب قبلی اشاره نمود.
طرح هایی نیز با بنیاد ملی علوم طبیعی چین نهایی شد؛ مانند دریافت ۲۱۷ طرح مشترک، تایید ۲۷ طرح در اولویت و تصویب بین ۲۰ الی ۲۷ طرح در هفته آتی به اعتبار ۲۰ تا ۲۷ میلیاردریال.
همین طور دو پژوهشگر جهت فرصت مطالعاتی به اعتبار ۵۸۰ میلیاردریال در مؤسسه بین المللی تحلیل کاربردی سیستم ها اعزام شدند.
برگزاری همایش پلاسما با حضور ۱۳۰۰ مخاطب
بنیاد علم ایران برنامه های ترویج و مردمی سازی علم و فناوری را نیز طی ۱۰۰ روزه ابتدایی دولت جدید با جدیت دنبال کرده است، بطوریکه همایش پلاسما را برای رقابت رسانه ای در جهت معرفی بالاترین روش های آموزشی و دستاوردهای علمی برجسته با حضور ۱۳۰۰ مخاطب برگزار کرد.
دوره دوم جشنواره پاناسه را به شکل ارائه پایان نامه های دانشجویی و طرح های پژوهشی در قالب ویدیو های سه دقیقه ای برای عموم به راه انداخت.
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همین طور آزمایشگاه و نمایشگاه سیار سرگرم آموزی برای پوشش مناطق کم برخوردار را در قالب اتوبوس علمی اجرائی کرد.
منبع:

1400/09/10
11:44:57
0.0 از 5
940
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود