مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد

صادرات، راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان ایرانی در ۷ کشور

صادرات، راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان ایرانی در ۷ کشور

به گزارش بی دانلود مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به برگزاری رویداد «یکشنبه های صادراتی» از جانب این صندوق اظهار داشت: برگزاری این رویداد تابحال به صادرات و هم راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان به کشورهای ترکیه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، سوریه، عراق و کنیا منجر گردیده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه شاوردی در ششمین رویداد «چهارشنبه های نوآورانه» که به همت سمپوزیوم و نمایشگاه شهر هوشمند ایران برگزار شد، با اشاره به بسته خدمات صادراتی صندوق نوآوری برای شرکت های دانش بنیان، آنرا شامل «توانمندسازی صادراتی»، «شبکه سازی صادراتی» و «تامین مالی صادراتی» عنوان نمود و اظهار داشت: توانمندسازی صادراتی شامل آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری است.

وی با اعلان اینکه صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال را برای دریافت استانداردهای تخصصی – سیستمی پرداخت می کند، اظهار داشت: این رقم برای دریافت تاییدیه های ملی هم ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان است. همینطور صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های شرکت های دانش بنیان جهت استفاده از خدمات آزمایشگاهی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان را تقبل می کند.
شاوردی اضافه کرد: صندوق نوآوری در سال ۹۹ مبلغ سه میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳.۴ میلیارد تومان به صورت بلاعوض از شرکت های دانش بنیان برای دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی حمایت کرده است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همینطور با اشاره به حمایت این صندوق از بحث حفاظت از مالکیت فکری هم اظهار داشت: صندوق نوآوری ۷۵ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای تحلیل پتنت و تحلیل نقض پتنت، ۸۵ تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای ثبت اختراع در خارج از کشور، ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای ثبت نشان تجاری در خارج از کشور و ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۴۵ میلیون تومان در سال برای ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور را به شرکت های دانش بنیان پرداخت می کند.
به گفته ی ایشان، صندوق نوآوری در سال ۱۴۰۰ برای ثبت ۱۶ تقاضانامه PCT و هشت اختراع در خارج از کشور بیشتر از ۷۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده است.

شاوردی در ادامه این رویداد، خدمت «شبکه سازی صادراتی» صندوق نوآوری را هم شامل پشتیبانی از حضور مستقل و هم حضور شرکت های دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، پشتیبانی از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، حضور شرکت ها در رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» و اعطای کمک های توسعه ای عنوان نمود و اظهار داشت: امسال ۱۸۳ نمایشگاه خارجی در حوزه های مختلف فناوری برگزار می گردد که صندوق نوآوری ۷۰ درصد هزینه های حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه ها را تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت خواهدنمود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به تشریح دستاوردهای پاویون های صندوق نوآوری در نمایشگاه های خارجی پرداخت و اصرار کرد که این صندوق از تمامی توافقنامه ها و قراردادهای امضا شده در این پاویون ها حمایت می کند.

وی با اشاره به حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی هم اظهار داشت: این صندوق ۷۰ درصد هزینه های حضور شرکت ها در این نمایشگاه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان را پرداخت می کند. تابحال ۱۱۵ شرکت دانش بنیان از این خدمت صندوق نوآوری بهره برده اند.

شاوردی در ادامه از حمایت صندوق نوآوری از اعزام و پذیرش هیات تجاری و فناوری به کشورهای مختلف اطلاع داد و اظهار داشت: صندوق ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات ایرانی تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال را تقبل می کند. این رقم برای پذیرش هیات تجاری تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اعزام ۱۹۳ شرکت در چارچوب های تجاری به کشورهای قرقیزستان، روسیه، بوسنی و هرزگوین، ترکیه و امارات و هم پذیرش هیات های تجاری از کشورهای روسیه، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، گامبیا به صورت حضوری و کشورهای افغانستان، عراق، اوراسیا، ترکیه، سوریه و چین به صورت مجازی را بخشی از دستاوردهای خدمت شبکه سازی صادراتی صندوق نوآوری امسال عنوان نمود.
اثرگذاری رویداد «یکشنبه های صادراتی» در توسعه صادرات محصولات دانش بنیان

وی همین طور با اشاره به برگزاری سلسله رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در عرصه صادرات، اظهار داشت: تابحال ۲۲ رویداد «یکشنبه های صادراتی» در ۱۰ حوزه فناوری برگزار شده است. در حاشیه این رویدادها هم نمایشگاه های محصولات دانش بنیان با حضور ۶۲ شرکت تشکیل شده است.

شاوردی اضافه کرد: در «یکشنبه های صادراتی» تابحال به هزار و ۳۰۰ متقاضی برای ورود به بازار ۱۴ کشور و هم دو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اروپا خدمات آموزش و مشاوره عرضه شده است. همینطور مذاکرات اختصاصی میان ۲۴۹ شرکت دانش بنیان ایرانی با ۲۸۹ مشتری خارجی شکل گرفته است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: رویدادهای «یکشنبه های صادراتی» صندوق نوآوری تابحال به صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان به کشورهای ترکیه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، سوریه، عراق و کنیا و هم راه اندازی خط تولید و دفتر فروش محصولات دانش بنیان در کشورهای ترکیه، سوریه، ارمنستان، افغانستان، بوسنی، سوریه و عراق منجر گردیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خدمت «تامین مالی صادراتی» صندوق نوآوری را هم شامل راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای متناظر/مشابه، تأمین مالی شرکت ها و پروژه های صادراتی در چارچوب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و اعطای تسهیلات جایزه صادراتی عنوان نمود.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفای، در ادامه رویداد «چهارشنبه های نوآورانه»، دکتر غلامرضا رضاییان، کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی و مجری پاویون شرکت های دانش بنیان در سی امین نمایشگاه پلاست اوراسیا –استانبول به تشریح ظرفیت های این نمایشگاه پرداخت و اظهار داشت: در این پاویون که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده است، ۱۴ شرکت دانش بنیان کشورمان حضور دارند و به عرضه محصولات و نمایش توانمندی های خود می پردازند.
منبع:

1400/09/11
14:39:29
0.0 از 5
843
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود