گسترش همکاری فناورانه ایران و جامعه جهانی در زمینه مغز

گسترش همکاری فناورانه ایران و جامعه جهانی در زمینه مغز

ایران در تعامل فناورانه با دنیا در زمینه تحقیقات جهانی مغز همکاری دارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، با گسترش تکنولوژی های جدید در زمینه های پژوهشی مغز، افق های جدید به روی سازمان ها، ستادها و آزمایشگاه های این حوزه گشوده شده است. یکی از مهم ترین این افق ها، ایجاد تعامل های بسیار با جامعه جهانی در این حوزه می باشد تا جایی که اکنون ایران در تعامل فناورانه با دنیا در زمینه تحقیقات جهانی مغز همکاری دارد.
دامنه این تکنولوژی های جدید به اندازه ای گسترش یافته که سازمان تحقیقات جهانی مغز (ایبرو) در انتخابات اخیر خود، بعد از گذشت بیش از ۱۲ سال، نماینده ای از کشورمان را برای عضویت در کمیته مرکزی این سازمان در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزید. عباس حق پرست، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر انجمن علوم اعصاب ایران، بعنوان نماینده جدید ایران و یکی از اعضای کمیته مرکزی منطقه آسیا و اقیانوسیه این سازمان برای مدت سه سال انتخاب و معرفی شده است.
ایران از سال ۱۹۹۸ با سازمان جهانی مغز همکاری دارد و انجمن علوم اعصاب کشورمان یکی از اعضای دائمی این سازمان جهانی غیرانتفاعی است.
در کمیته آسیا و اقیانوسیه سازمان تحقیقات جهانی مغز علاوه بر نماینده کشورمان، نمایندگانی از کشورهای ژاپن، هند، مالزی، نیوزیلند، مغولستان و کره جنوبی نیز حضور دارند.
کمیته های مرکزی سازمان تحقیقات جهانی مغز با تلفیقی از هشت نماینده از کشورهای مختلف از مناطق جهان در قالب یک تشکل اصلی در امر سیاست گذاری، مدیریت و هماهنگی با سازمان مرکزی در زمینه علوم اعصاب همکاری و فعالیت دارند.
سازمان تحقیقات جهانی مغز بعنوان بالاترین جایگاه در زمینه تحقیقات جهانی مغز در امر توسعه، ترویج و فرهنگ سازی و نیز کارهای پژوهشی در زمینه های علوم اعصاب در مناطق آسیا و اقیانوسیه، آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی فعالیت داشته و مقر آن در آمریکا است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با پشتیبانی از مراکز علمی حوزه مغز زمینه های توسعه این دانش جهانی را فراهم آورده است.1400/09/11
23:40:09
0.0 از 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود