مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم درگذشت

مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم درگذشت

به گزارش بی دانلود دکتر شاهرخ فرهنگی مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۶، درگذشت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر فرهنگی در سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. ایشان در سال ۱۳۵۲ مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق و در سال ۱۳۷۳، دکتری مهندسی برق را از دانشکده فنی تهران دریافت کرد. سابقه حرفه ای ایشان علاوه بر آموزش و پژوهش در رشته مهندسی برق بعنوان مربی، استادیار و دانشیار در گروه مهندسی برق دانشکده فنی دانشگاه تهران، اجرای پروژه هایی در زمینه نیازهای دفاعی کشور، طراحی و ساخت تجهیزات به منظور استفاده از انرژی فتوولتاییک، طراحی و ساخت تجهیزات مورد استفاده صنعت برق و همچنین، اجرای پروژه های پژوهشی در زمینه صنعت خودرو است.

از جمله خدمات ارزشمند ایشان طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی و نیمه صنعتی ایستگاه آزمایش فیوزهای مجاورتی موشکهای Side Winder، طراحی و ساخت بالاست الکترونیک فتوولتائیک برای لامپ بخار سدیم فشار قوی ۷۰ وات، شبیه سازی دینامیک خودرو به منظور کنترل خودرو با محرکه های الکتریکی، طراحی و ساخت مدولاتور رادار با فرکانس تکرار بالا، شناسایی و طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی فیوزهایFMU... را میتوان بر شمرد.
دکتر فرهنگی ضمن دریافت چندین لوح و تقدیر نامه، در سال ۱۳۸۶ بعنوان مهندس برجسته کشور، برگزیده فرهنگستان علوم انتخاب گردید.
به نقل از فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ضایعه درگذشت این مهندس برجسته کشور را به خانواده ایشان، جامعه علمی و دانشگاهی و صنعتی کشور و شاگردان و همکاران و دوستان آن مرحوم تسلیت می گوید و برای ایشان علو درجات در درگاه باریتعالی مسألت دارد.
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هم این ضایعه را به خانواده استاد فقید، جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گوید.1400/09/12
11:36:25
0.0 از 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود