راه اندازی 8 شتاب دهنده جدید در حوزه زیست فناوری

راه اندازی 8 شتاب دهنده جدید در حوزه زیست فناوری

بی دانلود: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد است تا با راه اندازی ۸ شتاب دهنده جدید در حوزه زیست فناوری به شرکتهای بزرگ و استارت آپ ها برای توسعه محصول تا بازار کمک نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، از سال ۹۵، فرایند ایجاد شتاب دهنده های زیستی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شتاب گرفت و هم اکنون ۲۳ شتاب دهنده در کشور فعالیت می نمایند.
این شتاب دهنده ها در حوزه های فناورانه ای چون مواد اولیه دارویی، داروهای بیولوژیک و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند و سهم بالایی در ارتقای تولید این مواد در کشور دارند؛ محصولاتی راهبردی و حیاتی در نظام سلامت کشور.
شتاب دهنده ها مراکزی هستند که در کنار استارت آپ ها و شرکتهای نوپا قرار می گیرند و با تمرکز و سرمایه گذاری بر روی ایده های قابل اجرا، درصدی از مالکیت آنرا در اختیار می گیرند. در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش های لازم برای موفقیت بهتر و بیشتر را عرضه می کنند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از عرصه های علمی و فناورانه ای که از خدمات این شتاب دهنده ها بهره می برند، فعالان حوزه های مختلف زیست فناوری هستند که ایده ‎ های خویش را در حوزه هایی چون دارو، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی به شتاب دهنده ها عرضه می کنند و این مجموعه ها آنها را یاری می کنند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نگاه ویژه به این مراکز، درصدد است تا تعداد این شتاب دهنده ها را که هم اکنون ۲۳ مرکز هستند، به ۳۱ شتاب دهنده برساند تا هم توزیع و پراکندگی آنها در کشور بهتر و در دسترس تر شود و هم حوزه های متنوع تری را پوشش دهند.
منبع:

1400/09/13
16:15:11
0.0 از 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود