موفقیت محققان کشور در ساخت ابزار جراحی آندوسکوپی یکبار مصرف

موفقیت محققان کشور در ساخت ابزار جراحی آندوسکوپی یکبار مصرف

به گزارش بی دانلود محققان یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به ساخت ابزار جراحی آندوسکوپی یکبار مصرف شدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، حسن طالبی، مدیرعامل این شرکت "تروکار آندوسکوپی" یکبار مصرف را ابزاری دانست که در جراحی های زنان، داخلی و نفرولوژی کاربرد دارد و در مدلهای مختلف ایجاد می شود و افزود: مصرف کننده نهایی ابزار تروکار، جراحان بخش های مختلف جراحی به روش لاپاراسکوپی در مراکز درمانی هستند و بازار هدف ما شبکه توزیع و فروش تجهیزات پزشکی و بیمارستان های دولتی و خصوصی و همینطور در ادامه صادرات به بازار کشورهای همسایه است.
مدیرعامل این شرکت اظهار نمود: بررسی های ما نشان داده است که تنها یک شرکت داخلی در این حوزه فعالیت دارد که محصول آن تروکار چند بار مصرف است، در عین حال تروکارهای یکبار مصرف هم از کشور چین و اروپا وارد ایران می شود.
طالبی با اشاره به اینکه این محصول با تسهیلات دریافتی از صندوق سلامت ثامن به تولید رسید، خاطرنشان کرد: سود تسهیلات قرض الحسنه بسیار مناسب می باشد و از آن رضایت داریم و امیدواریم در ادامه بتوانیم از سایر تسهیلات صندوق سلامت ثامن مانند تسهیلات سرمایه در گردش هم برخوردار شویم.
به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، دکتر حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن با اشاره به اینکه این شرکت با بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق سلامت ثامن و تأمین بخشی از هزینه های تولید، موفق به ساخت تروکار آندوسکوپی یکبار مصرف شد، افزود: محصول این شرکت دانش بنیان به لحاظ کیفیت همه تست ها و آزمایش های مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت(IMED) را در بالاترین حد انتظار سپری کرده است و از نظر قیمت هم برای مصرف کننده در مقایسه با نمونه های خارجی مناسب می باشد. ضمن این که با تولید این محصول در داخل، نگرانی ها از مشکلات حاصل از تحریم ها و افزایش قیمت ناشی از افزایش ارز حذف خواهد شد.
فرهادی اضافه کرد: این شرکت در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ با هدف پژوهش، طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی تاسیس شده و در فاز اول فعالیت شرکت، ساخت تروکار آندوسکوپی یکبار مصرف را در دستور کار قرار داد.1400/09/14
12:34:42
0.0 از 5
934
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود