معاون پژوهشی وزیر علوم:

مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند

مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند

به گزارش بی دانلود معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تکیه بر این که مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند، اظهار داشت: یک پیشنهاد جدی ما این است که رفت وآمد معلم ها به دانشگاه ها و حضورشان را در طرح های مطالعاتی و پژوهشی افزایش دهیم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، پیمان صالحی امروز در آئین زنگ پژوهش که در تالار فرهنگ برگزار شد، با اشاره به اینکه باید بررسی نماییم چگونه در دو وزاتخانه علوم و آموزش و پرورش می توانیم طوری هم افزا عمل نماییم که دانش آموزان توانمندی را تحویل گرفته و با عنایت به اهدافی که داریم، به جامعه تحویل دهیم.
وی ادامه داد: پیشنهاد جدی ما این است که رفت وآمد معلم ها به دانشگاه ها و حضورشان را در طرح های مطالعاتی و پژوهشی افزایش دهیم. دو معاونت مربوط در حوزه پژوهش و فناوری این آمادگی را دارند که زمینه ها را مهیا کنند.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به این که همینطور معتقدم مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند، اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی از دیگر موضوع هایی است که باید درباره آنها با یکدیگر هم افزایی داشته باشیم. هیچ فناوری و پژوهشی بدون نیروی انسانی کارآمد میسر نیست.
صالحی ضمن اشاره به این که مبحث دیگر تربیت تکنسین نیروی ماهر است، اظهار داشت: وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش می توانند در این حوزه همکاری خوبی داشته باشند. دوره های کاردانش و فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش فراوان است. برخی افراد تک مهارتی هستند و می توانند تکنسین ماهری باشند.
وی تصریح کرد: باید در دوره های استعدادیابی افراد توانمند را شناسایی نماییم. از آن سو ما در وزارت علوم مراکز و دانشگاه های فنی و حرفه ای و مراکز جامع علمی و کاربردی را داریم و همکاری مشترک دو وزارت خانه می تواند در این حوزه مؤثر باشد.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: امید است بتوانیم فرزندانی را تربیت کرده و پرورش بدهیم که در آینده در این کشور بمانند و منشا اثرات خیر برای کشور، نظام و مردم باشند.
منبع:

1400/09/20
15:38:39
0.0 از 5
630
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود