برگزاری مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

برگزاری مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی اسفندماه سالجاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر حسین زینلی، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار داشت: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف «آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان با مسائل واقعی صنعت، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه و همینطور ایجاد حس نشاط و رقابت بین محققان کشور» در ۸ رشته اسفندماه برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: تیم ها در این دوره می توانند در ۸ مسابقه ی پیشبینی بازار سهام، تولید گراف توصیف صحنه، ادراک صحنه خودروی خودران، پردازش هوشمند داده های دیوار، تشخیص هوشمند باگ های کد منبع، تشخیص غلط های رایج در روان خوانی قرآن کریم، پیشبینی میزان مصرف ماهانه مشترکین همراه اول و جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول شرکت نمایند.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: در حاشیه این مسابقات سسلسه سخنرانی ها و همینطور کارگاه های آموزشی هم برگزار می شود.

دکتر زینلی اظهار نمود: ارتقاء دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکتهای موفق داخلی در رابطه با هوش مصنوعی، فراهم کردن بسترهای لازم برای عرضه ایده های جدید محققان و کمک به تجاری سازی آنها، فراهم کردن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان ها، شرکت ها و صنایع و عرضه راهکار توسط محققان و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، محققان و صنعت گران پیرامون زمینه های مستعد همکاری از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی اظهار داشت: شیوه کلی برگزاری مسابقات به این صورت است که در مرحله اول، تیم های متقاضی در سایت مسابقه ثبت نام می کنند و پس از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می شود. سامانه های آماده شده توسط تیم ها در مراحل مختلفی ارزیابی شده و در نهایت در اسفند ماه ارزیابی نهایی به صورت متمرکز صورت خواهد گرفت.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: به منظور تشویق بیشتر محققان به شرکت در مسابقات، متناسب با حمایت های مالی جذب شده جوایز ارزشمند ای برای برگزیدگان در نظر گرفته می شود. تیم های دانشجویی ملزم به عرضه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره مند خواهند شد. تیم های شرکتی هم می توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات حضور یافته و ضمن کسب رتبه، از جوایز غیرنقدی مسابقات بهره مند شوند.

دکتر زینلی اظهار داشت: برگزاری این دوره از مسابقات به صورت ترکیبی خواهد بود و شرکت در فازهای اولیه به صورت آنلاین است و تیم های علاقه مند پس از ثبت نام در سایت مسابقات نتایج خویش را برای ارزیابی ارسال می کنند. سپس برپایه نتایج کسب شده، تیم های منتخب به رویداد نهایی که به صورت حضوری در اسفندماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود، دعوت خواهند شد.

وی ادامه داد: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه ای از مسابقات در رابطه با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار نمود: اولین دوره ی این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۱ در هفت رشته، دومین دوره آن در آبان ماه ۱۳۹۲ در ۱۰ رشته، سومین دوره این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۴ در ۱۰ رشته، چهارمین دوره این مسابقات در اسفند ماه ۱۳۹۷ در پنج رشته و پنجمین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۸ در سه رشته برگزار شد.

دکتر زینلی اظهار داشت: علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت مسابقات به نشانی ‏https: //aaic.aut.ac.ir رجوع کنند.
منبع:

1400/10/16
23:41:27
0.0 از 5
648
تگهای خبر: آموزش , تولید , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود