نمایشگاه CES ۲۰۲۲؛

ربات های متاورس هیوندای

ربات های متاورس هیوندای

به گزارش بی دانلود شرکت هیوندای موتور طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲، از آینده ای تعاملی و تا حدی مجازی که آنرا ˮ metamobilityˮنامیده است، صحبت کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، طی نمایشگاه CES ۲۰۲۲ این شرکت خودروسازی نامی کره ای از دنیایی صحبت کرد که در آن دستگاههای رباتیک مختلف با انسان ها تعامل دارند و طیف وسیعی از کارها از حمل و نقل فردی خودکار گرفته تا کنترل از راه دور ربات ها در کارخانه های هوشمند در آن قابل اجرا می باشد.
شرکت خودروسازی کره ای مشهور هیوندای اظهار داشت که "metamobility" در آینده، دنیای واقعی و مجازی را به هم پیوند خواهد داد.
هیوندای چندین مثال از نحوه پیوند متاورس و دنیای واقعی هم عرضه کرد، برای مثال وسیله نقلیه ای که می تواند به یک فضای کار یا یک اتاق سرگرمی که شامل یک پلت فرم بازی ویدئویی سه بعدی است، تبدیل گردد.
ایده های دیگر شامل یک کارخانه هوشمند است که در آن انسان ها، خارج از کارخانه و از راه دور ربات هایی را که با ماشین ها و محصولات داخل کارخانه تعامل دارند، کنترل می کنند.
این شرکت خودروسازی نامی اظهار داشت که برای انجام همه این کارها درحال ساخت یک اکوسیستم Mobility of Things است که طی آن پلت فرم های رباتیک ماژولار برای انجام خدمات مختلف به هم متصل خواهند شد.
فیس بوک اخیرا نام خویش را به "متا" تغییر داده و مفهومی به نام متاورس را عرضه کرده است. متاورس شاید برای بعضی از مردم به معنای نسخه ای پیشرفته از حقیقت مجازی باشد، اما برخی دیگر معتقدند که این مفهوم آینده ی اینترنت را رقم خواهد زد.
واژه متاورس به چه معناست؟
این کلمه از ترکیب دو واژه متا و یونیورس ساخته شده است. "متا" به معنای فراتر و "یونیورس" به معنای جهان است و این واژه به صورت کلی "فراجهان" معنا می شود.
متاورس جهشی بزرگ در دنیای دیجیتال و دنیای فیزیکی ما در حوزه سرگرمی، ثروت، تولیدات، خرید و اجتماعی شدن ایجاد خواهد نمود. فرقی نمی کند از حقیقت مجازی، حقیقت افزوده و یا کامپیوتر های ساده استفاده می کنید؛ متاورس فضای اینترنت کنونی را متحول خواهد نمود.




منبع:

1400/10/17
14:34:43
0.0 از 5
657
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود