ترکیب نوردرمانی و هیدروژل برای ترمیم زخم

ترکیب نوردرمانی و هیدروژل برای ترمیم زخم

بی دانلود: پژوهشگرانی از چین و ایران موفق شدند هیدروژل های چند منظوره با قابلیت درمانی بعنوان پانسمان تولید کنند که با ترکیب نور درمانی و هیدروژل می توان از آن برای ترمیم زخم و پزشکی بازساختی بهره برد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، روش های زیادی جهت درمان زخم ها استفاده می شود که هر کدام ممکنست معایبی داشته باشند، ولی در مقاله حاصل از دستاورد محققان ایرانی و چینی هیدروژل ها به سبب داشتن خواص بی نظیر بعنوان پانسمان های جدید در ترمیم زخم معرفی شده اند. علاوه بر این ترکیب نور درمانی و استفاده از هیدروژل ها در پروسه ترمیم زخم مورد بحث و انتقاد قرار گرفته و نگرش های جدید در آینده این حوزه بیان شده است.
نور بعنوان ابزار مهم در طب مدرن معرفی شده؛ چونکه بعنوان یک ابزار مهم در پیش گیری از عفونت زخم و ارتقای ترمیم زخم معرفی شده است. هیدروژل ها به سبب خواص گوناگون همچون ساختار متخلخل، زیست تخریب پذیری بالا، قابلیت جذب زیاد آب، کاربرد فزاینده ای در پزشکی بازساختی، خصوصاً در حوزه ترمیم زخم استفاده شده اند.
در این مقاله انواع هیدروژل های چند منظوره ترکیب شده با حساس کننده های نوری مختلف همچون نانوساختارها، سولفیدها و اکسیدهای فلزی، چالکوژنیدهای فلزی، فسفر سیاه، پلیمرهای مزدوج و مولکول کوچک آلی برای ترمیم زخم معرفی شده است.
به نقل از ستاد نانو، علاوه بر این کاربرد هیدروژل های با قابلیت نوردرمانی در درمان های ترکیبی انواع زخم ها همچون زخم های عفونی و دیابتی و همین طور چالش های آینده در این عرصه تحقیقاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
این پژوهش نتیجه همکاری مشترک پژوهشگران کشور و پژوهشگران چینی بوده است که اعضای تیم ایران شامل عزیز ملکی، شایسته بوچانی، وحیده نصرتی و محمدعلی شهبازی است.
منبع:

1400/10/18
17:08:13
0.0 از 5
566
تگهای خبر: تولید , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود