حمایت 70 درصدی صندوق نوآوری از دانش بنیان ها برای حضور در نمایشگاه حوزه امنیت سوریه

حمایت 70 درصدی صندوق نوآوری از دانش بنیان ها برای حضور در نمایشگاه حوزه امنیت سوریه

بی دانلود: صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت 70 درصدی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه حوزه امنیت کشور سوریه در نظر گرفته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا سعید الذاکرین امروز در بیست و پنجمین رویداد یکشنبه های صادراتی با موضوع پذیرش هیات تجاری و فناوری از کشور سوریه که بصورت مجازی در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با تاکید بر این که برای ورود به بازارهای جدید نیاز به شناسایی نیازهای کشور مقصد داریم، اضافه کرد: برگزاری رویدادهای یکشنبه های صادراتی از طرف صندوق نوآوری گامی در این جهت است.
وی رویکرد این رویداد را حوزه ایمنی، امنیت و مخابرات نام برد و اظهار نمود: برگزاری این رویداد سبب باخبر شدن شرکت های دانش بنیان از نیازهای کشور سوریه در این عرصه خواهد شد.
الذاکرین با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان با تاکید بر این که جای خرسندی است که این صندوق مدیریت این شرکتها را برعهده دارد و در زمینه های مختلف توسعه فناوری روشنگری دارد، ابزار امیدواری کرد که سایر نهادها و دستگاهها در این عرصه به وظایف خود به خوبی عمل کنند.
این کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه هر بازاری دارای خاصیت ها و مشخصات خاصی است، افزود: بازار سوریه نیز دارای خاصیت های خاصی است؛ چونکه این کشور از سال ۲۰۱۱ درگیر جنگ های داخلی و بین المللی شده است و اثرات این جنگ تا کنون باقی مانده و لطمات زیادی را به این کشور وارد کرده است. با وجود آن این کشور یک کشور تولیدکننده و صادرکننده است تا کشور خریدار محصولات و کالاها.
الذاکرین با ابراز تاسف از این که با وجود مراودات میان ایران و سوریه، دستاوردهای زیادی برای تبادل با این کشور حاصل نکرده ایم، اضافه کرد: دلیل این امر آنست که این کشور بسیار دقیق بر واردات کالاهایی که مشابه آن در سوریه تولید می شود، نظارت دارد و از ورود محصولات و کالاهایی که در این کشور تولید می شود، ممانعت به عمل آورده می شود.
وی با بیان اینکه سوریه به شدت از تولید داخل حمایت می کند، اشاره کرد: بر این اساس واردات مواد غذایی و مصالح و مواد ساختمانی که از با اهمیت ترین کالاهای صادراتی ایران است، در این کشور با محدودیت ها و ممنوعیت هایی هم راه است.
کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی، حوزه ایمنی، امنیت و مخابرات را از نیازمندی های کشور سوریه دانست و اظهار نمود: این محصولات که جزو اقلام راهبردی است، در سوریه تولید نمی گردد و دست این کشور برای خرید این کالاها خصوصاً به سمت ایران بعنوان کشور دوست دراز است.
وی با اعلان اینکه این کشور به مدت ۱۰ سال از در اختیار داشتن تجهیزات حوزه امنیت و ایمنی و مخابرات محروم است، تصریح کرد: کشور سوریه به سبب احاطه شدن آن از طرف دشمنان به شدت نیازمند این تجهیزات است و برای این منظور مبادرت به برگزاری نمایشگاهی دراین زمینه موسوم به نمایشگاه SAS کرده است.
الذاکرین، با اشاره به شرکت های ایرانی فعال در این عرصه، افزود: عمده شرکت های ایرانی فعال در این عرصه دانش بنیان و تحت پوشش صندوق نوآوری و شکوفایی هستند و حضور آنها در این نمایشگاه می تواند فرصت خوبی برای ورود این شرکتها برای ورود به بازاری باشد که رقیب ندارد و یا رقبای کمی دارد.
وی با اعلان اینکه کالاهای حوزه امنیت کالاهایی نیستند که دولت سوریه بتواند به هر کشوری اطمینان کند، افزود: SAS سوریه در تاریخ ۵ اسفندماه سال جاری برگزار می شود و صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در این نمایشگاه حمایت ۷۰ درصدی دارد.
به گفته ی ایشان، صندوق نوآوری و شکوفایی برای حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه تا سقف ۷۰ درصد هزینه های سفر و غرفه حمایت خواهدنمود.
کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مزایای حضور دانش بنیان ها در این نمایشگاه، توضیح داد: تجار سوری، تجار بین المللی هستند که در اتحادیه عرب و کشورهای شمال آفریقا نفوذ دارند و در صورتیکه شرکت های ایرانی بتوانند با شرکای سوری همکاری داشته باشند، می توانند زمینه را برای صدور مجدد کالاهای خود فراهم آورند.
وی به تعدادی از تقاضاها از طرف شرکت های ایرانی در حوزه ورود و خروج به کشور سوریه بدون مهر خروج و ورود، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده امکان ورود و خروج شرکت های ایرانی به این کشور بدون مهر به وجود آمده است، ضمن آنکه پکیج های مسافرتی و حضور آنها در پاویون دانش بنیان این نمایشگاه مهیا شده است.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از دستاوردهای ۱۱ شرکت در زمینه امنیت، ایمنی و مخابرات در محل صندوق نوآوری برگزار شده است.
منبع:

1400/10/19
22:05:19
0.0 از 5
634
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود