شرکتهای دانش بنیان به زمینه های بکر صنعت بیمه وارد شوند

شرکتهای دانش بنیان به زمینه های بکر صنعت بیمه وارد شوند

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر این که امروز صنعت بیمه از بیمه سلامت و شخص ثالث فراتر رفته است، اظهار داشت: با انتشار کرونا دنیا در زمینه استفاده از فناوری در این صنعت سرمایه گزاری نموده است که در ایران هم زمینه های بکری وجود دارد که شرکتهای دانش بنیان می توانند به آن ورود کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی در رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه که امروز به صورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ورود صندوق نوآوری و شکوفایی به صنعت بیمه را شروع مبارکی دانست و اضافه کرد: صنعت بیمه به ظاهر صنعت آرامی است، ولی در عین حال صنعتی با پیچیدگی های زیادی همراه می باشد و افرادی که با این صنعت آشنایی ندارند، تصور می کنند که ماهیانه هزینه ای پرداخت می کنند و در نهایت با مشکلات زیاد بخشی از خسارت خویش را دریافت می کنند.
وی افزود: این تصور در حالی است که در یک سالجاری ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بیمه نامه صادر گردیده است و حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم خسارت پرداختیم. بازگشت سرمایه این صنعت در کشور ۲۰۰ میلیارد تومان است که باید ۳ برابر این میزان باشد.
سیلمانی صنعت بیمه را زمینه مناسبی برای ورود شرکتهای دانش بنیان دانست و تصریح کرد: در صنعت بیمه حوزه های بکری داریم که تابحال کسی در آن وارد نشده است که از آن جمله میتوان به تخصیص درصد بیمه و ارزیابی خسارت اشاره نمود.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه برای دیجیتالی کردن خدمات بیمه شرکت هایی بوجود آمده است، اظهار داشت: هم اکنون ۳۳ شرکت فعال در این حوزه داریم و ۶۴ شرکت هم در صف انتظار دریافت مجوزها قرار دارند.
وی با تکیه بر این که این صنعت درحال گسترده شدن و بزرگ شدن است، تصریح کرد: در آینده، به علت کمبود بودجه سازمان های دولتی بیمه گذار مانند سازمان تأمین اجتماعی، تنها در حد بیمه پایه سرویس می دهند؛ ازاین رو است که در جلسات شورای بیمه سلامت هر روز شاهد رشد بیمه های تکمیلی هستیم و این در شرایطی است که سازو کارها و پلت فرم آن مهیا نیست و در این حوزه شرکتهای دانش بنیان و فناور می توانند فعال شوند.
سلیمانی ضمن اشاره به بعضی از چالش های صنعت بیمه برای برآورد میزان خسارت، اظهار داشت: بعنوان نمونه در حوادث آتشسوزی مبحث عمدی بودن یا نبودن حادثه بحث روز بیمه های دنیا است که به آن پرداخته اند تا خسارت غیر واقعی به بیمه گذار پرداخت نشود که رفع این چالش می تواند از جانب فناوران صورت گیرد.
رئیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تعریف خدمات جدید در بیمه اشاره نمود و با اشاره به اینکه بیمه عمر به نام بیمه زندگی در دست طراحی است، اضافه کرد: بر مبنای طرح جدید که زیر ساخت های آن در کشور موجود است، مقرر است خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگی ارائه شود.
وی ضمن اشاره به تحولات بوجود آمده در صنعت بیمه به علت شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: با شیوع کووید-۱۹ بیمه ها در دنیا با شتاب بیشتری در زمینه نوآوری و فناوری با کمک استارت آپ ه، سرمایه گزاری نموده اند.
سلیمانی با تکیه بر این که امروز بیمه از حالت شخص ثالث فراتر رفته است، اظهار داشت: بر این اساس یکی از وظایف ما توسعه محصولات جدید بیمه ای است. یکی از محصولات جدید ایجاد صندوق بیمه حوادث طبیعی است که در ایران در این حوزه کار نشده است.1400/10/22
00:44:26
0.0 از 5
974
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود