اهدای ۱ و نیم میلیون دلار به پروژه توسعه ربات پرستار

اهدای ۱ و نیم میلیون دلار به پروژه توسعه ربات پرستار

به گزارش بی دانلود یک پروژه توسعه ربات های مراقب و پرستار، ۱.۵ میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد تا بتوان ربات ها را در آینده ای نزدیک قادر به مراقبت از انسان ها کرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ربات ها می توانند در آینده با فناوری های نوین درحال توسعه جهت کمک به بهبود کیفیت زندگی جمعیت سالمندان جهان و افراد دارای ناتوانی های جسمی، مراقبین مهمی باشند.
یک نمونه از این تلاش ها از طرف دانشمندان دانشگاه "کرنل" در حال انجام می باشد که درحال توسعه یک بازوی رباتیک جهت کمک به تغذیه افراد مبتلا به صدمه های ستون فقرات هستند.
"تاپومایوخ باتاچارجی" استادیار علوم کامپیوتر در دانشگاه "کرنل" اعتقاد دارد که ربات ها پتانسیل تغییر و تحول امور مراقبتی را دارند و تغذیه یکی از زمینه های کلیدی است که دست های رباتیک می توانند در آن کمک شایانی کنند.
اخیرا یک کمک مالی چهار ساله به مبلغ ۱.۵ میلیون دلار از طرف بنیاد ملی ابتکار رباتیک علوم آمریکا اعطا شده است تا به این متخصص رباتیک و آزمایشگاهش کمک نماید راهکارهای مراقبتی رباتیک را برای افراد دارای معلولیت جسمی توسعه دهند.
"باتاچارجی" اظهار داشت: تغذیه یکی از اساسی ترین فعالیت ها است. تصور کنید که از شخص دیگری بخواهید تا هر لقمه غذا را در زندگی روزمره به شما بدهد. این احساس استقلال را کاملا از بین می برد.
وی ادامه داد: ازاین رو اگر بتوانیم این چالش تغذیه را حل نماییم، اگر فردی بتواند این ربات را بعنوان عضوی از بدن خود درک کند، آنگاه احساس استقلال بیشتری خواهد نمود. بنابراین است که من برای حل این مشکل بسیار مشتاق هستم.
"باتاچارجی" می گوید: برخلاف گام های بلندی که در سالهای اخیر برداشته شده است، ربات ها تا پذیرش در محیط های خانگی بعنوان راهکارهای مراقبتی طولانی مدت فاصله بسیاری دارند.
یکی از نمونه های اولیه که به تازگی معرفی شده است، متعلق به شرکت "تویوتا" است که از رباتی رونمایی نمود که از سقف آویزان می شود و می تواند کارهای خانه را برای افراد مسن انجام دهد، باآنکه تا تولید آن فاصله بسیاری وجود دارد.
با این وجود، "باتاچارجی" و تیم او درحال کار بر روی توسعه الگوریتم های یادگیری ماشینی هستند که به بازوهای رباتیک کمک می نماید تا به راحتی به افراد غذا بدهند، بخصوص در مواردی که نمی توانند حتی برای برداشتن قاشق حرکت کنند. با گذشت زمان، این الگوریتم ها باید به بازوی رباتیک کمک کنند تا ترجیحات کاربر را بیاموزد و کار را برای دستگاه آسان تر کند.
"باتاچارجی" می گوید: اگر ما واقعاً یک چاره مراقبتی طولانی مدت می خواهیم، ​​آن چاره باید برای کاربر و ربات،، شخصی سازی شود.
تلاشهای گروه "باتاچارجی" و دیگران می تواند با پیشرفت های جدید رباتیک نرم همراه باشد که به ربات ها اجازه می دهد اشیاء حساس را بردارند. بعنوان مثال، در سال دانشمندان دانشگاه "هاروارد" یک دست رباتیک بسیار حساس ساختند که می توانست عروس دریایی را در زیر آب بدون صدمه رساندن به آن در دست بگیرد.
همه این تلاش ها بسیار مهم هستند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۵۰، نسبت جمعیت بالای ۶۰ سال جهان تقریباً از ۱۲ درصد به ۲۲ درصد یعنی دو برابر خواهد رسید. پیری جمعیت جهان به این مفهوم است که صنعت مراقبت به صورت فزاینده ای به راهکارهای جدید جهت کمک به کسانی که به آن نیاز دارند، محتاج است.1400/10/23
12:13:59
0.0 از 5
946
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود