كشف قدیمی ترین فسیل گیاهی در چین

راهکار معمای نفرت انگیز داروین

راهکار معمای نفرت انگیز داروین

بی دانلود: قدیمی ترین غنچه گل فسیل شده جهان که در چین کشف شده است، می تواند معمای نفرت انگیز ˮچارلز داروینˮ را حل کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک غنچه گل فسیل شده ۱۳۰ میلیون ساله که در چین پیدا شده ممکنست معمای "چارلز داروین" دانشمند مشهور موسوم به "معمای نفرت انگیز" را که زمان و چگونگی تکامل نخستین گیاهان گل دار را مورد پرسش قرار می دهد، حل کند.
این کشف ۱۳۰ میلیون ساله نشان میدهد که گیاهان شکوفه دار، دهها میلیون سال زودتر از آنچه قبلاً تصور می شد، فرگشت یافته اند.
این فسیل شامل یک شاخه و میوه متصل و یک غنچه گل است که نشان میدهد گیاهان گل دار با نام علمی "آنژیوسپرم" در دوره ژوراسیک(۲۰۱.۳ میلیون تا ۱۴۵ میلیون سال پیش) وجود داشته اند. آنژیوسپرم ها گیاهانی هستند که گل دارند و دانه تولید می کنند.
این فسیل که قدیمی ترین نمونه ثبت شده است، با قدمت بیش از ۱۶۴ میلیون سال کشف شده است و می تواند همان مرحله انتقالی مفقوده باشد که در نهایت به معمای "داروین" پاسخ می دهد.
این معما که به "معمای نفرت انگیز" معروف است، توسط "چارلز داروین" طبیعت شناس مشهور برای نخستین بار در سال ۱۸۷۹ عنوان شد. وی در نامه ای به نزدیک ترین دوستش، دکتر "جوزف هوکر" یک گیاه شناس و کاشف نوشت: توسعه سریع تا آنجا که می توانیم درباره همه گیاهان در زمان های اخیر زمین شناسی قضاوت نماییم، یک معمای منفور است.


گیاهان گل دار در مقیاس زمانی زمین شناسی نسبتاً تازه روی زمین ظاهر شده اند، سپس به سرعت در انفجاری از رنگ، شکل و فرم، متنوع شدند.
تا حالا فسیل های زیادی کشف شده بودند که می توانستند پاسخگوی این معما باشند، اما بررسی های بیشتر نشان داد که یک آنژیوسپرم واقعی نبوده اند.
با این وجود، این غنچه گل فسیل شده تازه کشف شده به نام "فلوریجرمینیس ژوراسیکا"(Florigerminis jurassica) با تمام معیارها مطابقت دارد.
این گیاه باستانی دارای شاخه های چوبی، ناحیه ای روی ساقه که جوانه ها در آن قرار دارند، میوه های به هم پیوسته و یک غنچه گل است که به شاخه اصلی ختم می شود.
در این مطالعه انتشار یافته در مجله Geological Society آمده است: بااینکه بیش از ۱۰۰ گیاه گل دار وجود واقعی آنژیوسپرم ها در دوران ژوراسیک را نشان می دهند، دانش فعلی ما از آنژیوسپرم های اولیه هنوز ناچیز است.
در این مطالعه آمده است: ظهور غیرمنتظره گل هایی مانند "فلوریجرمینیس"، "یوانتوس"(Euanthus) و "نانجینگانتوس"(Nanjinganthus)، همگی مربوط به دوره ژوراسیک، نشان میدهد که نظریه های مربوط به تکامل آنژیوسپرم فاقد پیش بینی پذیری لازم برای یک نظریه علمی است.
منبع:

1400/10/29
09:52:47
0.0 از 5
827
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود