طرح دانش بنیانی که طی 15 دقیقه سرمایه 4 میلیاردی را جذب کرد

طرح دانش بنیانی که طی 15 دقیقه سرمایه 4 میلیاردی را جذب کرد

طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» یکی از شرکتهای دانش بنیان که بعنوان یکی از طرح های عرضه شده در مسابقه تلویزیونی «کارویا» برگزیده شده بود، توسط ۶۲ سرمایه گذار حقیقی و حقوقی موفق به جذب سرمایه ۴ میلیارد تومانی طی ۱۵ دقیقه به روش تأمین مالی جمعی شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، روش تأمین مالی جمعی (کراد فاندینگ) ابتکاری جدید از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی است که امکان سرمایه گذاری عمومی در سودآورترین طرح های دانش بنیان را برای عموم مردم از مسیر فرابورس فراهم نموده است. در این روش اصل پول سرمایه گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است.
برای این منظور مسابقه ای تلویزیونی با عنوان «کارویا» به همت صندوق نوآوری ساخته شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در آن به رقابت با یکدیگر می پردازند و طرح های خویش را عرضه می کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از راه سکوهای تأمین مالی جمعی، مردم بتوانند در طرح های این شرکت ها سرمایه گذاری کنند.
در دوازدهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا»، یکی از شرکتهای دانش بنیان با طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» با رای داوران، از میان چهار تیم شرکت کننده بعنوان تیم برگزیده انتخاب گردید و این طرح جهت سرمایه گذاری عموم مردم روی سکوی تأمین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت.
بعد از قرار گرفتن طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» در سکوی کارن کراد، پویش تأمین مالی جمعی این طرح، بعد از پخش مسابقه «کارویا» از شبکه اول سیما در تاریخ ۲۸ دی ماه، سرمایه موردنیاز این طرح با مشارکت ۶۲ سرمایه گذار حقیقی و حقوقی با سرمایه گذاری ۴ میلیارد تومان با موفقیت تکمیل شد.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سرمایه مورد نیاز این شرکت مبلغ ۴ میلیارد تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با ۵۰ درصد سود بعد از ۷ ماه به مشارکت کنندگان پرداخت کند.
داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور برای از بین بردن انگل (شپشک قرمز) که خون بدن مرغ را می مکد و باعث خسارت، تلفات و انتقال بیماری های عفونی در طیور می شود، ساخته شده و تا وقتی پرنده از این ماده طبیعی مصرف می کند، دیگر انگل از خون بدن پرنده استفاده نمی کند و دفع می شود.
منبع:

1400/10/29
19:19:49
0.0 از 5
716
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود