پهپادی که روی کابل برق می نشیند!

پهپادی که روی کابل برق می نشیند!

به گزارش بی دانلود دانشمندان یک پهپاد جدید ساخته اند که در میانه پرواز تغییر شکل می دهد و می تواند تعادل خویش را روی خطوط برق حفظ کند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان دانشگاه "کالیفرنیا برکلی" یک پهپاد آزمایشی به نام "MRQ" ساخته اند که می تواند در هوا و وسط پرواز تغییر شکل دهد.
این تیم در ساخت این پهپاد از لولاهای کنش پذیر استفاده کردند، به این مفهوم که هیچ محرک یا سنسور اضافی برای کاهش انرژی باتری بکار گرفته نمی گردد. به عبارت دیگر، هر یک از لولاها زمانی که پروانه متصل به آن متوقف می شود یا معکوس حرکت می کند، به سمت داخل جمع می شود و هنگامی که پروانه روشن می شود، به سمت بیرون باز می شود.
این کوادکوپتر با استفاده از این روش می تواند هر دو بازوی خویش را جمع کند و همچنان پرواز پایداری داشته باشد. این بدان معناست که این پهپاد می تواند به اشکال مختلف تغییر شکل دهد. محققان می گویند این پهپاد می تواند بعنوان مثال از یک دهانه باریک عبور کند و بازوهای جمع شده آن هم می تواند برای گرفتن اجسام مورد استفاده قرار گیرد.
این کوادکوپتر همینطور می تواند به منظور کاهش مصرف باتری به حالت سقوط آزاد برود و سپس با فعال کردن باردیگر پروانه هایش به سرعت از حالت سقوط آزاد بیرون برود و با باز کردن بازوهای خود، بار دیگر پایدار شود.
محققان همینطور می گویند این پهپاد می تواند خویش را روی یک سیم معلق مانند کابل برق قرار دهد و تعادل خویش را به خوبی حفظ کند. چون که وقتی بازوهای آن به سمت پایین جمع می شوند، مرکز ثقل پهپاد به زیر سیم منتقل می شود و پهپاد می تواند خویش را در آن حالت متعادل کند.منبع:

1400/10/30
10:52:33
0.0 از 5
917
تگهای خبر: دانشگاه , سنسور , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود