معاون وزیر علوم اعلام كرد:

ایجاد ۶۵ هزار فرصت شغلی دانش بنیان در کشور

ایجاد ۶۵ هزار فرصت شغلی دانش بنیان در کشور

فارس بگفته معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، ۶۵ هزار شغل در بستر دانش بنیان در کشور شکل گرفته که حدود ۵۰ هزار مورد آن مربوط به دانش آموختگان دانشگاهی است.


علی خیرالدین چهارشنبه ۲۹ دی در حاشیه بازدید از شرکتها و کارگاه های برتر پارک علم و فناوری فارس و نمایشگاه محصولات فناورانه این پارک در جمع خبرنگاران بیان کرد: پارک علم و فناوری فارس دارای حدود ۳۵۰ شرکت فناور است که تعداد زیادی از آنها در شمار شرکت های دانش بنیان محسوب می شوند.
او با اعلان اینکه ۳۲۰۰ فرصت شغلی مبتنی بر دانش در این پارک به وجود آمده است، اشاره کرد: یکی از بهترین مولفه های اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است و پس این مهم بستر مهم و مناسبی برای اشتغال دانش آموختگان است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم افزود: پارک علم و فناوری فارس، جزو نخستین پارک هایی است که دره فناوری را به وجود آورده که امید است با مدیریت خوب، بستر مناسبی برای ایجاد پردیس های فناوری شکل بگیرد.
خیرالدین با اعلان اینکه هر مجموعه دستگاه اجرائی که مشتاق فعالیت در زمینه فناوری هستند، فضا و زیر ساخت آماده کنند، پارک علم و فناوری می تواند بصورت مشترک مدیریت را به عهده بگیرد تا شرکت های دانش بنیان بیشتری در این مجموعه مستقر شوند، اظهار داشت: ما هم تاکید داریم که این کار توسط دستگاههای اجرائی صورت گیرد.
او به بازید از شرکتها و کارگاه های برتر پارک علم و فناوری فارس هم اشاره و با اعلان اینکه اقدامات با ارزشی در این پارک انجام شده که صرفه جویی ارزی بالایی هم داشته است، نقدینگی و مجوزهای فروش را از با اهمیت ترین مشکل مجموعه دانش بنیان در فارس عنوان نمود و از استاندار فارس خواست تا این مساله را در شورای اشتغال مطرح کنند تا خرید از شرکت های دانش بنیان صورت گیرد، چونکه عموما اقتصاد سنتی با اقتصاد دانش بنیان مقابله می کند و اجازه نمی دهد این کار به آسانی صورت گیرد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اشاره کرد: خوشبختانه در مجلس طرح جهش تولید دانش بنیان مصوب شده که به شدت از شرکتها حمایت می کند و اعتبار خوبی هم مجلس در صندوق نوآوری و شکوفایی پیش بینی کرده که تایید شده است.
خیرالدین با یادآوری این که با اجرائی شدن این طرح، واگذاری اراضی در پارک ها با سهولت صورت خواهد گرفت، پیشنهاد کرد که در همه وزارتخانه معاونت فناوری و نوآوری راه اندازی شود.1400/10/30
22:53:14
0.0 از 5
831
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود