انعقاد قرارداد تجاری سازی قطعه ای برای پیشگیری از خودسوزی خودرو ها

انعقاد قرارداد تجاری سازی قطعه ای برای پیشگیری از خودسوزی خودرو ها

به گزارش بی دانلود همکاری مشترک فناوران و شرکتهای قطعه ساز منجر به انعقاد قراردادی شد که طی آن قطعه ایرانی محققان کشور در سیستم سوخت رسانی خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد تا مانع از آتشسوزی در خودرو شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، خودسوزی خودرو ها که سالهای پیش با آن مواجه بودیم، به علت نبود جاذب بخارات بنزین بوده است که به علت اعمال تحریم ها به کشور وارد نمی شد. برای رفع این معضل یکی از شرکتهای فناور، نانو جاذب هایی را برای این امر توسعه دادند که قابل رقابت با نمونه های خارجی است.
حالا این محصول با حمایت ستاد نانو منجر به عقد قراردادی با شرکتهای قطعه ساز شده است تا این محصول در قطعه ای از سیستم سوخت رسانی خودرو مورد استفاده قرار گیرد.
مجتبی باقری، مدیر توسعه کسب و کار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد توسعه فناوری نانو در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به ایجاد مرکز توسعه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین در ستاد نانو، اظهار داشت: این مرکز در حوزه شناسایی، ارزیابی و توانمندسازی فناوری ها در حوزه نانو و سپس رسوخ آن در صنعت کامپوزیت و پلیمر فعالیت می کند.
وی کامپوزیت ها را شامل ۳ دسته "پایه پلیمر"، "پایه فلز" و "پایه سرامیک" دانست و اظهار نمود: ولی از آنجائیکه عمده فعالیت صنایع کشور در حوزه پتروشیمی و پلیمر است، تمرکز ما هم بر روی پلیمرها است و بیشتر پروژه هایی که در این مرکز پیگیری می شود، در این عرصه ها است.
باقری، یکی از طرح های مورد حمایت این مرکز را "تولید نانوجاذب کربنی بخارات بنزین" عنوان نمود و افزود: این محصول که یک محصول وارداتی است، در قطعه ای از سیستم سوخت رسانی خودرو به نام کنیستر (canister) مورد استفاده قرار می گیرد و جاذب بخارات بنزین است.
مدیر توسعه کسب و کار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد نانو ضمن اشاره به اهمیت جاذب های بخارات بنزین، توضیح داد: نانوجاذب استفاده شده در این قطعه که توسط یکی از شرکتهای فناور داخلی بومی سازی شده است، می تواند با جذب بخارات بنزین در خودرو مانع از حوادثی مانند آتشسوزی که ناشی از تجمع بخارات بنزین در راه انتقال سوخت است، شود.
باقری با اشاره به اینکه این محصول قابل رقابت با نمونه خارجی است، خاطرنشان کرد: این شرکت موفق به تجاری سازی این محصول با همکاری شرکتهای قطعه ساز در کشور شده است.
وی با اشاره به اینکه محصول دارای تاییدیه نانو مقیاس ستاد نانو است، خاطرنشان کرد: این نانوجاذب حاوی مواد نانوکربنی است. قابل رقابت بودن با نمونه های خارجی از دیگر مزایای این محصول به حساب می آید.
مدیر کسب و کار حوزه نانو کامپوزیت، رنگ و رزین ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: سالانه حدود یک میلیون دلار واردات این نانو جاذب ها صورت می گیرد و ما امیدوار هستیم که با تولید و تجاری سازی این محصول در کشور بتوان بخش قابل قبولی از محصول وارداتی را از راه محصول تولید داخل جایگزین کرد تا جلوی خروج ارز از کشور گرفته شود.
منبع:

1400/11/03
14:27:21
0.0 از 5
652
تگهای خبر: پروژه , تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود