عملیات کشاورزی با تولید بخش جانبی تراکتور سرعت گرفت

عملیات کشاورزی با تولید بخش جانبی تراکتور سرعت گرفت

بی دانلود: یکی از شرکت های دانش بنیان با طراحی و ساخت سامانه اتصال سه نقطه بعنوان یکی از ابزارهای جانبی تراکتور، امکان انجام همزمان کاشت، داشت و برداشت را برای کشاورزان فراهم نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بهمن فردی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه مجموعه اتصال سه نقطه جلو تراکتوری ابزاری است که تراکتورها را در عملیات کشاورزی کارآمد می کند، افزود: این دستگاه می تواند ادوات را از روی زمین بردارد و حمل کند، ضمن آنکه این دستگاه با بهره گیری از یک جعبه دنده کاهنده دور، می تواند توان دورانی را از سر شفت میل لنگ تراکتور دریافت کند و با کاهش دور آن به ۵۴۰ دور در دقیقه، توان دورانی را به جلو انتقال دهد.
وی این دستگاه را یک سامانه جدید و به روز دانست که در کارخانه های مطرح دنیا بستگی به کاربرد، بر روی انواع تراکتورهای باغی، نیمه سبک، نیمه سنگین و سنگین قابل نصب است، اشاره کرد: با بهره گیری از این سامانه می توان در عملیات کاشت، داشت و برداشت محصول بصورت هم زمان، از ادوات عقب سوار و جلوسوار تراکتور بهره برد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، فردی با اشاره به جزییات این دستگاه اظهار نمود: هنگام برداشت گندم در مناطق کوهستانی که امکان تردد کمباین غلات مشکل است، بصورت هم زمان برای برش و بافه بندی محصول، می توان از یک تراکتور پرقدرت دروگر جلوسوار استفاده نمود. همین طور برای برداشت کاه و کلش می توان از این ابزار در بخش عقب تراکتور استفاده نمود.
وی با اعلان اینکه این دستگاه با دارا بودن حالت لولایی در بازوهای تحتانی خود می تواند انواع ادوات جلوسوار را برای نصب در بر بگیرد، تصریح کرد: طرح مجموعه اتصال سه نقطه جلوی تراکتور با حمایت دفتر نوآوری و کسب وکار نوین معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله تولید و توسعه رسیده است.
منبع:

1400/11/09
23:04:21
0.0 از 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود