پشتیبانی از 20 طرح کلان ملی فناوری در حوزه صنایع استراتژیک

پشتیبانی از 20 طرح کلان ملی فناوری در حوزه صنایع استراتژیک

به علت اهمیت های زیرساختی صنایع استراتژیک در کشور و کاربردهای استراتژیک آن، از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۲۰ طرح کلان این حوزه با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان حمایت شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، صنعت راهبردی می تواند بعنوان زیربنای رشد و توسعه اقتصادی، جایگاه ویژه ای در دکترین امنیتی و توسعه مبتنی بر نوآوری ایفا کند. این صنعت می تواند از راه سرریز دانش و نوآوری بعنوان موتور محرک و پیشرانی قابل اعتنا در بومی سازی و انتقال فناوری کارکرد داشته باشد.
به علت اهمیت های فراوان این صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند راه را برای ورود نوآوری ها به حوزه صنایع استراتژیک با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت های فناورانه در نقاط کلیدی زنجیره این صنعت هموار کند.
مرکز طرح های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، مبادرت به شناسایی و پشتیبانی از طرح های فناورانه در دو حوزه اصلی صنایع هوایی و سایر صنایع مرتبط کرده است.
بررسی های آماری نشان می­دهد از مجموع ۲۰ طرح حمایت شده از زمان شروع به کار مرکز طرح های کلان ملی فناوری، تمامی آنها در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۲ لغایت ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته است. مجموعا در حدود ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار به منظور پشتیبانی از طرح ها مصوب شده است که از این میزان، رقمی در حدود ۸۳ میلیارد تومان سهم معاونت علمی ریاست جمهوری بوده است.
همینطور بر اساس پیشرفت پروژه و شاخصهای کلیدی عملکرد تعیین شده، تابحال اعتباری در حدود ۵۵ میلیارد تومان از سهم معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت شده است.
پیشتازی صنایع هوایی
به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بررسی ها نشان داده است از مجموع ۲۰ طرح حمایت شده، صنایع هوایی ۷ طرح و سایر صنایع، ۱۳ طرح را به خود مختص کرده است.
همینطور بررسی نسبت توزیع ریالی طرح ها از آن حکایت می کند که از مجموع ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش صنایع هوایی با رقمی در حدود ۱۱۵ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود مختص کرده است.
تابحال بیشتر از ۹۷ درصد از حجم ریالی طرح های سرمایه گذاری شده در این عرصه با موفقیت همراه بوده است.
منبع:

1400/11/14
13:38:53
0.0 از 5
753
تگهای خبر: پروژه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود