محصولات فناورانه فضایی تائیدیه سازمان فضایی دریافت می کنند

محصولات فناورانه فضایی تائیدیه سازمان فضایی دریافت می کنند

به گزارش بی دانلود رئیس سازمان فضایی ایران از صدور تاییدیه محصولات فناورانه فضایی اطلاع داد و اظهار داشت: دستگاه ها و مجموعه ها ملزم خواهند شد تا از محصولاتی که دارای این تائیدیه هستند، استفاده کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه امروز در دورهمی امید فضا که به مناسبت روز ملی فضایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: تاکید ما بر این است که هر جایی که بخش خصوصی چه در بخش خدمات و چه ساخت ماهواره ها وارد شوند، سازمان فضایی نباید وارد شود.
وی رویکرد جدید سازمان فضایی را بهره برداری از خدمات شرکتهای فناور بخش خصوصی دانست و اظهار نمود: امکان دارد بنا بر لزوم ما گزارش هایی در زمینه برخی تحلیل تصاویر ماهواره ای را به دستگاههای دولتی و حاکمیتی عرضه دهیم، ولی این اقدام به معنای رقابت با بخش خصوصی نیست.
سالاریه با اشاره به اینکه بنا داریم با راه اندازی سامانه های مختلف و حمایت مالی از شرکتهای بخش خصوصی، خدمات آنها را دریافت نماییم، تصریح کرد: بر مبنای برنامه ریزی سازمان فضایی در جاهایی که بخش خصوصی نمی تواند وارد شود، مانند ایجاد زیر ساخت ها و آزمایشگاه های مرجع ایفای نقش کند و در این راستا نسبت به راه اندازی آزمایشگاه جامع برای عرضه خدمات به سازندگان ماهواره اقدام شده است.
رئیس سازمان فضایی ایران استفاده از ظرفیت های دانشگاه های کشور در حوزه های مرتبط را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان نمود و اظهار داشت: علاوه بر آن در چند ماه آینده سامانه ای در سازمان راه اندازی خواهد شد تا برای محصولات ساخته شده در این عرصه تائیدیه صادر شود.
وی افزود: در این راستا مجموعه های دولتی ملزم به خرید محصولات دارای تائیدیه سازمان فضایی هستند.
منبع:

1400/11/15
13:26:35
0.0 از 5
832
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود