۴ پروژه برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند

۴ پروژه برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند

چهار پروژه در کشور برای رونق اقتصاد مناطق شورپسند درحال اجراست؛ شورورزی یعنی کسب درآمد از مناطق شوری که به سبب خاک و آب و هوای نامساعد رونق اقتصادی ندارند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ایجاد توازن بین صیانت از محیط زیست و رشد اقتصادی، همچون موضوعات چالش برانگیز و دشوار مطرح در دنیا است که با اجرای طرح ها و پروژه های موسوم به شورورزی به آنها پاسخ می دهند. یکی از برنامه های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ورود به این عرصه با اجرای ۴ پروژه ملی است.
پروژه هایی چون «کشت علوفه شورپسند»، «پرورش ماهی با زه آب»، «زراعت چوب از گیاهان شورپسند» و «پرورش ۲ هزار راس گوسفند در مناطق شورپسند»؛ چهار برنامه ملی است که در کشور به اجرا درخواهد آمد تا با عملیاتی شدن آنها تاب آوری ملی ارتقا یابد و اشتغال پایدار در این مناطق ایجاد شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مهندسی شورورزی هم راهبردی سازگار با محیط زیست شمرده می شود و هم می تواند سبب بهبود معیارهای زیست محیطی نیز شود. بنا بر این با کمک این فناوری، مقرر است تحولات قابل توجهی در زمینه رونق اقتصادی مناطق مدنظر ایجاد شود.
باتوجه به وفور منابع آب و خاک شور، غنا و تنوع ژنتیکی مطلوب گیاهان شورزی و زیرساخت های مناسب تحقیقاتی در کشور، در صورت سرمایه گذاری مناسب، توجه لازم و حمایت و همکاری نهادهای ذیربط، مهندسی شورورزی همچون زمینه هایی است که کشور ایران می تواند در سطح جهانی در آن بصورت جدی پیش قدم باشد.1400/11/30
11:29:43
0.0 از 5
527
تگهای خبر: پروژه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود