خبرگزاری ها و نرم افزارهای مسیریاب به سکوی هوش مصنوعی دانش بنیان ها متصل شدند

خبرگزاری ها و نرم افزارهای مسیریاب به سکوی هوش مصنوعی دانش بنیان ها متصل شدند

به گزارش بی دانلود سکوی هوش مصنوعی برای عرضه خدمات هوشمندسازی به کسب و کارها، دستاورد یکی از شرکتهای دانش بنیان است که امکان جستجو در بین انبوهی از داده ها را برای کاربران فراهم می آورد و به قول آنها خدمات هوش مصنوعی این شرکت در یکی از خبرگزاری ها و همینطور در یکی از نرم افزارهای مسیریاب کاربردی شده است.


حمیدرضا قدمنا، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفتگو با ایسنا، با بیان این که این شرکت از ۸ سال قبل در حوزه هوش مصنوعی فعال است، اظهار داشت: در این زمان ما در زمینه هوشمند سازی بالغ بر ۳۰ سازمان و کسب و کارهای بزرگ دولتی و خصوصی را یاری کردیم و با اقداماتی که در این عرصه اجرایی کردیم، توانستیم بالاترین گرید دانش بنیانی که گرید "یک" است را از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت نماییم.
وی ضمن اشاره به حضور ۴۵ نیروی متخصص در این شرکت، اظهار نمود: از این تعداد، ۳۵ نفر در حوزه های تخصصی هوش مصنوعی فعال می باشند که از دانشگاه های برتر کشور فارغ التحصیل شده اند.
قدمنا، چشم اندازی شرکت را تبدیل شدن این شرکت به یک برند در زمینه هوش مصنوعی و عرضه خدمات وابسته به آن عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در این راستا اهدافی برای توسعه خدمات هوش مصنوعی را تعریف کردیم؛ چون که در سالهای اخیر خیلی از کسب و کارها به دنبال هوشمندسازی محصولات و خدمات خود هستند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، تصریح کرد: در این راستا مبادرت به طراحی و پیاده سازی سکو یا پلت فرم هوش مصوعی کردیم که بر مبنای آن خدماتی را به شرکت‎ها و کسب و کارها عرضه می دهیم.
وی نمونه این کسب و کارها را شرکتهای فعال در حوزه فیلم و سریال دانست و افزود: یکی از مسایلی که برای این کسب و کارها مطرح می شود آن است که چگونه کاربران از بین صدها فیلم و سریال موجود در پلت فرم آنها، فیلم مناسب را انتخاب کنند و ما برای رفع این نیاز، خدمات پایه هوش مصنوعی که از جانب این شرکت از راه این سکو پیاده سازی شده است، به این شرکت ها عرضه می شود.
قدمنا، با اشاره به اینکه این خدمات به کسب و کارهای این حوزه کمک می نماید که خدمات بهتری را به کاربران خود عرضه کنند، اظهار نمود: این خدمات باعث می شود که کاربران مطابق علایق خود فیلمهای خویش را انتخاب کنند.
وی نمونه دیگر هوشمندسازی خدمات هوش مصنوعی در کسب و کارها را در مسیریاب ها ذکر کرد و افزود: مسیریاب ها، دستیار خوبی برای رانندگان برای پیدا کردن مسیرها هستند ولی مسئله اصلی این نرم افزارها، نحوه تعاملی آنها و اعلام مسیرها به رانندگان است؛ چون که این نرم افزارها گفتاری شبیه انسان ندارند و به صورت رباتی مسیرها را به رانندگان اعلام می کنند ولی خدمات و سرویسهای با کیفیت مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند این چالش را مرتفع کند و این نرم افزارها همانند گفتار انسان، مسیرها را بیان کنند.
این فناور تصریح کرد: از این سکو همینطور میتوان در حوزه خبر بهره برد و از آن برای انتخاب اخبار مورد نظر هر فرد و یا عرضه اخبار به صورت صوت میتوان بهره برد. این توانایی بخصوص برای افراد نابینا که به سادگی به اخبار دسترسی ندارد، مناسب خواهد بود.
وی خدمات عرضه شده از جانب سکوی هوش مصنوعی این شرکت را شامل، "تبدیل صوت به متن و بالعکس"، "ارائه پیشنهادات به مخاطبان"، " پردازش متن"، "تحلیل متن"، "تبدیل صورت به گفتار و بالعکس"، "پرداش تصویر"، "احراز هویت مبتنی بر تصور" و برچسب زنی تصاویر عنوان نمود و خاطرنشان کرد: خدمات جستجوگر این سکو این امکان را به کاربران می دهد که در بین حجم انبوهی از ویدیوها، متن ها و فیلمها موارد مورد نظر خویش را انتخاب و بر آنها برچسب زنی کند.
قدمنا تصریح کرد: پلت فرم عرضه شده جهت استفاده عام نیست بلکه به شرکت ها و کسب و کارهای خدماتی مانند آپارات و فیلیمو و همینطور برای خبرگزاری ها و نرم افزارهایی مانند نشان عرضه می دهیم تا سرویسهای خویش را هوشمند کنند.
وی از پیاده سازی خدمات هوش مصنوعی این شرکت را در یکی از خبرگزاری ها اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی این خبرگزاری سرویس جستجوگر هوشمند خویش را فعال خواهد نمود و از این طریق مخاطبان راحتتر به اخبار مطابق با علایق خود دسترسی خواهند داشت.
قدمنا همینطور افزود: نرم افزار "نشان" که یک نرم افزار مسیریاب است، دارای سخنگوی رباتی است و اسامی خیابان ها را به درستی تلفظ نمی کند و ما سرویس سخنگوی مبتنی بر هوش مصنوعی را عرضه دادیم که دقیقا مانند انسان حرف می زند. از اوایل سال آینده سرویس سخنگوی این نرم افزار بروزرسانی خواهد شد.
مجری طرح همینطور از همکاری با "آی گپ" اطلاع داد و اظهار داشت: در این همکاری پیام های صوتی ارسال شده به آی گپ امکان تبدیل شدن به متن را دارند ضمن آنکه پیام های متنی هم به صوت تبدیل خواهند شد.1400/12/07
19:51:38
0.0 از 5
613
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود