در اولین جلسه مشترك دو معاونت مطرح شد

۳ سطح همکاری معاونت فرهنگی و معاونت فناوری وزارت علوم

۳ سطح همکاری معاونت فرهنگی و معاونت فناوری وزارت علوم

در نخستین جلسه‌ی معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سه سطح ˮمطالعات فرهنگی و اجتماعیˮ، ˮسیاست گذاری و پیوست فرهنگیˮ و ˮکنش گری کارهای فرهنگی و اجتماعی خاص پارک های علم و فناوریˮ برای همکاری مشترک دو معاونت پیشنهاد شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر عبدالحسین کلانتری در نخستین جلسه‌ی معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات که در امتداد همگرایی و همکاری هر چه بیشتر دو معاونت با حضور دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری و مدیران کل و مشاوران این دو معاونت برگزار شد، ضمن تقدیر از اهتمام دکتر خیرالدین در همگرایی و همکاری دو معاونت، تاکید کرد: همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی با معاونت فناوری و نوآوری می تواند در سه سطح مطالعات فرهنگی و اجتماعی، سطح سیاستگذاری و پیوست فرهنگی و سطح کنش گری کارهای فرهنگی و اجتماعی خاص پارک های علم و فناوری صورت گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، ضمن اشاره به ظرفیت های انجمن های علمی دانشجویی برای همکاری با پارک های علم و فناوری، اضافه کرد: پیشنهاد می شود در سامانه "نان (نظام ایده ها و نیازها) " ظرفیتی برای تعامل انجمن های علمی دانشجویی دیده شود تا از توان این انجمن ها برای حل مسائل و چالش های کشور استفاده گردد.
دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم نیز ضمن تقدیر از همکاری دو معاونت اظهار نمود: توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی پارک های علم و فناوری و نیز برخورداری این پارک ها از خدمات فرهنگی و اجتماعی از ضرورت ها است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم ضمن تاکید بر تشکیل کمیته همکاری دو معاونت اضافه کرد: ما باید رویدادهای مشترک تعریف نماییم و در نشست های معاونان همدیگر شرکت نماییم.
دکتر خیرالدین همین طور بر تدوین سند همکاری مشترک، تاکید کرد.
در این نشست، مدیران کل دو معاونت نیز، بر ضرورت لحاظ کردن ابعاد فرهنگی نوآوری ها بعنوان عامل ماندگاری و پایداری آنها در جامعه، توجه به نقاط تلاقی میان فرهنگ و فناوری و نوآوری، توجه به ظرفیت های انجمن های علمی در تعامل با پارک های علم و فناوری، برگزاری رویدادهای مشترک برای دانشجویان در زمینه فناوری و نوآوری و همچنین صنایع خلاق و فرهنگی تاکید کردند.
به نقل از وزارت علوم، در آخر این جلسه قرار شد از این پس کارگروهی مشترک میان دو معاونت، همکاریهای دوجانبه و مسیر اجرا و پیاده سازی آنرا دنبال کنند.1400/12/12
12:08:41
0.0 از 5
695
تگهای خبر: خدمات , دانشجو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود