نگاهی به فعالیت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی

نگاهی به فعالیت فضانورد ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی

بی دانلود: ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی تصویری از ˮکایلا بارونˮ فضانورد ناسا و یکی از خدمه هفت نفره ماموریت اکسپدیشن 66 و ماموریت کرو-3 منتشر نمود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در این تصویر کایلا بارون در کنار "زیستگاه پیشرفته گیاه"(APH) آزمایشگاه فضایی کیبو ایستگاه فضایی بین اللملی قرار دارد. آزمایشگاه فضایی کیبو، قسمتی از ایستگاه فضایی بین المللی است که توسط آژانس پژوهش های هوافضای ژاپن طراحی و تولید شده است.
آزمایشگاه فضایی کیبو، بزرگترین قطعه از قطعات طراحی شده برای ایستگاه فضایی بین المللی است و در سال ۲۰۰۸ میلادی به بهره برداری کامل رسید.
فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند بطور قابل توجهی درک دانشمندان در حوزه های مختلف را افزایش دهد. مطالعات مواد پیشرفته، بهبود و افزایش منابع مواد غذایی در فضا همگی همچون کارهایی هستند که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند.
در این تصویر فضانورد ناسا در کنار دستگاه به نام APH قرار دارد. فضانوردان بذر گیاهان را در دستگاهی به نام "APH " قرار می دهند. APH یکی از سه محفظه رشد گیاه ناسا در ایستگاه فضایی است. این محفظه بیش از ۱۸۰ سنسور دارد که همان زمان که گیاه در داخل آن رشد می کند، میزان رطوبت، دما و غلظت دی اکسید کربن محیط را تنظیم می کنند.
۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) فضانوردان ماموریت "کرو-۳" به ایستگاه فضایی بین الملی رفتند. طی این ماموریت چهار فضانورد ناسا به اسامی "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک ماموریت ۶ ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند.
این سومین ماموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان قسمتی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی است. مقرر است هر ماموریت، همچون کرو-۳، حدودا ۶ ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همین طور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان ماموریت کرو-۳ نیز بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.
منبع:

1400/12/13
23:32:27
0.0 از 5
695
تگهای خبر: تولید , سنسور , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود