دبیرخانه دائمی امنیت غذایی در پارک فناوری پردیس تشکیل شد

دبیرخانه دائمی امنیت غذایی در پارک فناوری پردیس تشکیل شد

همزمان با برگزاری نخستین رویداد نوآوری های حوزه امنیت غذایی با هدف رفع نیازهای فناورانه کشور به همت پارک فناوری پردیس، دبیرخانه دائمی امنیت غذایی در این پارک افتتاح شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، پشتیبانی از طرح های حوزه تأمین امنیت غذایی و پایداری این صنعت همچون اولویت هایی است که در کشور مورد توجه قرار گرفته است. همه کشورها هم برای افزایش بهینه و پایدار سهم خود از صنعت غذایی تلاش می کنند. بدین منظور اولین «رویداد نوآوری های حوزه امنیت غذایی» با حمایت و مشارکت شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک همکاری مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برگزار شد.
عرضه نیازهای مرتبط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در حوزه های بذر با رویکرد هیبرید، مبحث زیست دریا با محوریت پرورش ماهی در قفس و مبحث پرورش گلخانه ای همچون اهداف برگزاری این رویداد بود.
در انتهای رویداد بعد از برگزاری جلسات B2B بین شرکتهای متقاضی رفع نیازهای مطرح شده و نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، قراردادهای همکاری بین طرفین منعقد شد.
همینطور با تشکیل دبیرخانه دائمی امنیت غذایی در پارک فناوری پردیس مقرر است به صورت مستمر عرضه کنندگان و تقاضاکنندگان فناوری در این عرصه رصد شده و برای ایجاد قرادادهای همکاری اقدامات لازم صورت گیرد.
به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، عرضه کنندگان و تقاضاکنندگان فناوری در این عرصه می توانند در پلتفرمی بر بستر اینترنت با نام «اینوفود» نیازها و توانمندی های مورد نظر خویش را مطرح کنند.
«در اختیار قرار دادن زیرساخت به رفع کنندگان نیاز و شرکتهای دانش بنیان، فناور و استارت آپ های دارای ایده»، «ارائه طرح یا محصول برای رفع نیازهای مطرح شده» و همینطور «تعریف فعالیتهای مشترک و هم سرمایه گذاری با مجموعه های متولی و دارای دغدغه مشترک برای بهبود شرایط امنیت غذایی» از دیگر اهداف این رویداد بود.
منبع:

1400/12/16
10:15:52
0.0 از 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود