موشک ناسا به سکوی پرتاب منتقل می شود

موشک ناسا به سکوی پرتاب منتقل می شود

به گزارش بی دانلود موشک سامانه پرتاب فضایی ناسا(SLS) و کپسول فضایی اوریون آماده قرار گرفتن بر سکوی پرتاب هستند تا بزودی این مأموریت به سمت ماه انجام بگیرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، جابه جا کردن سکوهای اطراف موشک سامانه پرتاب فضایی ناسا در مرکز کندی ناسا در فلوریدا یکی از گام های اساسی برای قرار دادن موشک و فضاپیما در امنیت بر روی سکوی پرتاب در روز ۱۷ مارس است قبل از آن که مأموریت آرتمیس ۱ در ماه مه به سمت ماه صورت گیرد.
مأموریت بدون خدمه آرتمیس ۱ مقرر است کپسول اوریون را به سمت ماه ببرد تا اطمینان حاصل شود که این کپسول و موشک حامل آن هر دو برای انجام یک مأموریت دارای خدمه آماده هستند. نخستین مأموریت با خدمه ناسا، آرتمیس ۲ نام دارد که در آن در سال ۲۰۲۴ فضانوردان به مدار ماه سفر خواهند کرد و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آرتمیس ۳ بعد از سال ها بار دیگر پای انسان ها را در سال ۲۰۲۵ به قمر زمین باز خواهد نمود باآنکه با عنایت به گفته های بازرس کل ناسا احتمال آنکه این پرتاب در سال ۲۰۲۶ صورت گیرد بیشتر است.
اما تمرکز هم اکنون بر آرتمیس ۱ و آماده سازی موشک و کسپول آن است.
ناسا در اطلاعیه ای در روز دوم مارس اعلام نمود که تیم آنها درحال نصب کردن ابزار دقیق بر روی پیشران های موشک هستند. چنین حسگرهایی امکان دنبال کردن موشک و فضاپیما را در طول سفر ۶.۵ کیلومتری تا مجتمع پرتاب های فضایی به صورت مجازی می دهند تا پیشرفت مأموریت را همانطور که برای پرتاب آماده می شود زیر نظر بگیرند.
بمحض قرار گرفتن روی سکو، موشک و فضاپیما داده هایی در مورد سیستم ارسال می کنند.
پرتاب مأموریت آرتمیس ۱ بارها به تعویق افتاده است و "تمرین لباس مرطوب"(wet dress rehearsal) که در آن خدمه تمامی مراحل آماده سازی پرتاب همچون پر کردن موشک با سوخت را اجرا می کنند هم هنوز انجام نگرفته است. مقرر است این آزمایش دو هفته بعد از قرار گرفتن روی سکو یعنی در اواخر ماه مارس انجام بگیرد.
منبع:

1400/12/18
14:07:40
0.0 از 5
479
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود