شناسایی مکانیسم ترس در مغز

شناسایی مکانیسم ترس در مغز

به گزارش بی دانلود محققان دانشگاه بریستول انگلیس در مطالعه اخیرشان مکانیسم های جدیدی از ترس در مغز را کشف کردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، هم اکنون چندین داروی مختلف ضد اضطراب موجود است که اغلب آنها چندان موثر نیستند و علاوه بر این دارای عوارض جانبی مختلفی هم هستند.
شناسایی مکانیسم هایی که زمینه ساز ترس و اضطراب هستند می تواند به محققان در توسعه درمان های بهتری برای اختلالات اضطرابی کمک نماید. به تازگی دانشمندان علوم اعصاب دانشکده فیزیولوژی، داروشناسی و علوم اعصاب بریستول بررسی کردند که چگونه قسمت مخچه مغز بر فعالیت ناحیه دیگری از مغز به نام ماده خاکستری اطراف مجرا(PAG) تأثیر می گذارد. ماده خاکستری اطراف مجرا، ناحیه ای از ماده خاکستری است که در مغز میانی یافت می شود و مکانیسم های بقا همچون پاسخ های واکنشی ناشی از ترس را هماهنگ می کند.
محققان در این مطالعه فعالیت ناحیه ماده خاکستری اطراف مجرای مغز چند حیوان را از راه الکترودها ثبت کردند. آنها حیوانات را در یک بخش قرار دادند که در آن یک صدای شنیداری با یک ضربه کوچک پا همراه بود. این سبب ایجاد حافظه ترس و سرد شدن که یک شاخص رفتاری ترس است، می شد. دانشمندان دریافتند که زیرمجموعه ای از سلول های مغزی در ناحیه ماده خاکستری اطراف مجرای مغز به آن صدا بسیار پاسخ می دهند که این امر در ارتباط با رمزگذاری حافظه ترس است.
بر طبق این یافته ها، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که فعل و انفعالات ماده خاکستری اطراف مجرای مخچه به ایجاد فرآیندهای شرطی سازی ترس کمک می نماید. آنها همینطور نشان دادند که دستکاری مسیر مستقیم ماده خاکستری اطراف مجرای مخچه سبب اختلال در سرد شدن ناشی از ترس و صداهای فراصوت می شود.
دکتر "شارلوت لارنسون"(Charlotte Lawrenson) و دکتر "النا پاسی"(Elena Paci) نویسنگان اصلی این مطالعه در اینباره گفتند: تاکنون، اطلاعات کمی در مورد این که مخچه چگونه فعالیت عصبی را در سایر نواحی مغز، بخصوص آن هایی که با ترس و اضطراب مرتبط هستند، تعدیل می کند، در دسترس بود و این مورد خیلی دقیق درک نشده بود. نتایج ما نشان داد که مخچه بخشی از شبکه بقای مغز است که فرآیندهای حافظه ترس را در مقیاس های زمانی مختلف و به روش های مختلف تنظیم می کند و این مورد این احتمال را زیاد می کند که تعاملات ناکارآمد در شبکه بقای مخچه مغز امکان دارد زمینه ساز اختلالات و بیماری های در رابطه با ترس باشد.
منبع:

1400/12/18
23:33:15
0.0 از 5
544
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود