روش جدیدی برای سوزاندن چربی کشف شد

روش جدیدی برای سوزاندن چربی کشف شد

بی دانلود: تیمی از پژوهشگران ˮدانشگاه نرمال شرق چینˮ(East China Normal University) دریافته اند که درمان موضعی گزمازدگی که شامل اعمال گرما به بافت کوچکی از بدن است، می تواند به درمان چاقی و بهبود بی خطر اختلالات متابولیک کمک نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، پستانداران همچون انسان و موش دارای چربی های سفید، قهوه ای و بژ با عملکردهای مختلف در بدن هستند. چربی های سفید گرما را ذخیره می کنند در صورتیکه چربی های قهوه ای برای ایجاد گرما می سوزند. در همین حال، چربی های بژ وقتی ثابت نگه داشته می شوند مانند چربی های سفید عمل می کنند، اما وقتی تحریک می شوند مانند چربی های قهوه ای گرما تولید می کنند.
افراد بطور معمول برای تحریک چربی سوزی به ورزش شدید روی می آورند. چنین فعالیتی خطر عوارض جانبی نامطلوبی خصوصاً برای افرادی که اضافه وزن دارند را به همراه دارد.
قبلا شناخته شده است که چربی بژ را می توان با دمای سرد و سیستم عصبی تحریک کرد، اما این روش ها خطر عوارض جانبی نامطلوب همچون بیماریهای قلبی عروقی را به همراه دارند. به این ترتیب، پژوهشگران این مطالعه توجه خودرا به گرما درمانی معطوف کردند.
بعد از آزمایش هایی که پژوهشگران روی موش ها انجام دادند، دریافتند که تحریک چربی بژ که می تواند در دو طرف گردن، قسمت بالایی پشت، نزدیک استخوان ترقوه و اطراف ستون فقرات یافت شود، می تواند جذب قند و متابولیسم را افزایش دهد.
"ما ژینران"(Ma Xinran) نویسنده این مطالعه اظهار داشت: این روش به سیستم عصبی سمپاتیک مرکزی و سیستم ایمنی لطمه نمی رساند و عوارض جانبی آشکاری ایجاد نمی نماید. این روش ممکنست برای درمان چاقی به روشی ایمن و کارآمد و همین طور بهبود اختلالات متابولیسمی مانند مقاومت به انسولین و کبد چرب مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود، تحقیقات و آزمایش های بالینی بیشتری برای تعیین اثربخشی چنین روشی بر بدن انسان مورد نیاز است.
منبع:

1400/12/19
14:48:15
0.0 از 5
532
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سیستم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود