قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد خبر داد

کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور و افزایش رساله های در رابطه با فناوری

کاهش ساعات موظفی تدریس اعضای هیات علمی فناور و افزایش رساله های در رابطه با فناوری

به گزارش بی دانلود قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به امضا و ابلاغ متمم بخشنامه آئین نامه پشتیبانی از فعالیتهای فناورانه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از جانب دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، از برداشتن گامی در جهت حمایت بیشتر از قبل از فعالیت فناورانه و دانش بنیان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی به مهم ترین دستاوردهای متمم بخشنامه اشاره نمود و اظهار داشت: براین اساس کاهش ساعت موظفی تدریس اعضای هیئت علمی فناور را به موازات افزایش ظرفیت رساله های در رابطه با حوزه فناوری شاهد خواهیم بود. ضمن این که اجبار به افزایش حق مرتبه علمی مشابه هیئت علمی نوع الف و همینطور تعیین تکلیف شرایط احراز مشاور و استادکار هم قسمتی دیگر از این بخشنامه را شامل می شود.

دکتر ضرغامی با اشاره به اینکه بخشنامه جدید بستر عرضه تسهیلات به اعضای هیئت علمی فعال در حوزه فناوری را تسهیل می کند، تصریح کرد: براین اساس بخشی از زیرساخت های راکد باردیگر فعال می شود تا در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شاهد اتفاقات مثبت همچون کارآفرینی و اشتغالزایی باشیم.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این بخشنامه به ظرفیت جذب کارآموز و ضرورت آموزش نیروی متخصص اهمیت داده شده و خیلی از تسهیلات با جذب نیروی انسانی و کارآموز عرضه خواهد شد.

به نقل از دانشگاه آزاد، وی خاطرنشان کرد: توجه مضاعف به ظرفیت مشاوره اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قسمتی دیگر از مختصات بخشنامه ابلاغی است و برای افراد متخصصی که به شرکت ها و استارت آپ ها مشاوره می دهند هم امتیازات گوناگونی عرضه می شود.

دکتر ضرغامی ضمن اشاره به برنامه ریزی و سیاستگذاری های لازم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری از طریق اندازی سامانه عرضه و تقاضا در بازار دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری شرکتهای دانش بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی در راه تحقق سند تحول دانشگاه و هم جهت با نامگذاری سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین گام های مهم و اساسی برداشته خواهد شد.

منبع:

1401/01/15
23:02:28
0.0 از 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود