ورزش، تمرکز و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

ورزش، تمرکز و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

به گزارش بی دانلود محققان دانشگاه فنی مونیخ به تازگی اظهار کرده اند ورزش کردن بر تمرکز و کیفیت زندگی افراد تأثیر می گذارد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، محققان آلمانی در مطالعه جدیدشان با بررسی دانش آموزان دبستانی تأثیر مثبت آمادگی جسمانی بر تمرکز و کیفیت زندگی افراد را تایید کردند.
فواید ورزش بر سلامت جسمانی به خوبی شناخته شده است. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه فنی مونیخ شواهدی در مورد ارتباط بین آمادگی جسمانی، تمرکز و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت در میان دانش آموزان دبستانی عرضه کرده است.
در این مطالعه محققان به بررسی ۳ هزار و ۲۸۵ دختر و ۳ هزار و ۲۴۸ پسر پرداختند. به قول محققان آلمانی دانش آموزانی که از نظر فیزیکی در وضیعت خوبی بودند، احساس بهتری هم داشتند و از تمرکز خوبی هم برخوردار بودند.
بنابر یافته ها شانس این که این کودکان به مدارس مقطع راهنمایی سطح بالاتری راه یابند، از کودکانی که از فعالیت جسمانی کمتری برخوردار می باشند، بیشتر است.
محققان دانشگاه فنی مونیخ شرکت کنندگان را از ناحیه روستایی "برشتس گادنرلند" ایالت بایرن آلمان انتخاب کردند. معیار محققان در این مطالعه قدرت فیزیکی و میزات استقامت و تحمل و توانایی تمرکز و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت بود. محققان با کمک روش های تست استاندارد بین المللی هر یک از این عوامل را بررسی کردند.
بعد از انجام بررسی ها آنها دریافتند هرچه سطح آمادگی جسمانی کودکان بالا باشد، از تمرکز بالاتری هم برخوردار می باشند و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت آنها هم بالا است.
پسران در آزمون های آمادگی جسمی از عملکرد خوبی برخوردار بودند، اما دختران در بخش آزمون هایی که به تمرکز و کیفیت زندگی مربوط بود، درخشان ظاهر شدند.
از دیگر نتایجی که محققان این مطالعه به آن دست پیدا کردند، این بود که کودکان چاق نسبت به کودکان کم وزن در این موضوعات عملکرد قابل توجهی نداشتند و امتیاز آنها هم پایین تر بود. کودکان چاق در مواردی مانند کیفیت زندگی در رابطه با سلامت، وضعیت جسمانی، عزت نفس و وضعیت دوستیابی در مدرسه آن چنان که باید، عملکرد خوبی نداشتند.
پروفسور "رینیت اوبرهوفر فریتز"(Renate Oberhofer-Fritz)، استاد دانشکده تربیت بدنی و علوم سلامت دانشگاه فنی مونیخ اظهار داشت: دانش آموزان دبستانی با آمادگی جسمانی و توانایی تمرکز بالا شانس بیشتری برای راه یافتن به مدارس مقطع راهنمایی سطح بالاتر دارند. این بدان مفهوم است که تشویق رشد حرکتی در کودکان در مراحل اولیه بسیار مهم است؛ چونکه این امر می تواند تأثیر مثبتی بر رشد آمادگی ذهنی آنها هم داشته باشد. همکاری بین والدین، مدارس، جوامع و باشگاه های ورزشی برای ایجاد طیف وسیع و مناسبی از امکانات ضروریست.
دکتر "تورستن شولز"(Thorsten Schulz)، رهبر این مطالعه از دانشگاه فی مونیخ هم اظهار داشت: بر مبنای نتایج این مطالعه از سال ۲۰۱۹، دفتر مدیریت ناحیه برشتس گادنرلند ایالت بایرن آلمان به تمام دانش آموزان کلاس اول این ناحیه عضویت یک ساله در یک باشگاه ورزشی را هدیه می دهد. این یک مثال عالی از این است که چگونه افراد مختلف می توانند با هم کار کنند و به کودکان کمک کنند تا از نظر ورزشی فعال تر باشند.1401/01/19
11:59:08
0.0 از 5
677
تگهای خبر: دانشگاه , كیفیت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود