داده های ماهواره ناسا در دست چینی ها

داده های ماهواره ناسا در دست چینی ها

به گزارش بی دانلود به قول مؤسسه تحقیقات اطلاعات هوافضای آکادمی علوم چین، ایستگاه زمینی ماهواره سنجش از راه دور چین به صورت رسمی توانایی دریافت، پردازش و توزیع داده ارسال شده از ماهواره لندست ۹ را به دست آورده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، این ایستگاه از سال ۱۹۸۶ داده های لندست ۵ را دریافت کرده است. علاوه بر این، همینطور داده های رصدی لندست ۷ و لندست ۸ را هم بررسی نموده است.
در مجموع پنج ایستگاه وجود دارد که چهار مورد از آنها در چین و یکی در شمالگان قرار دارد. این مؤسسه تصریح کرد که ایستگاه های پکن، سین کیانگ و هاینان گواهینامه بین المللی ایستگاه زمینی ماهواره لندست ۹ را به دست آورده اند.
ماهواره لندست ۹ ماه سپتامبر سال قبل به فضا پرتاب شد و از ماه ژاویه سال جاری آغاز به کار کرد. ایستگاه زمینی ماهواره سنجش از دور چین، داده های استاندارد لندست ۹ را در اسرع وقت در اختیار کاربران سراسر کشور قرار خواهد داد.
ایستگاه زمینی ماهواره سنجش از دور چین که یکی از بزرگترین گیرنده ها و پردازشگرهای ماهواره در جهان است، وظیفه دریافت داده ها از تمامی ماهواره های رصد زمینی و ماهواره های علوم فضایی کشور را بر عهده دارد.

نگاهی به جزئیات برنامه لندست ۹
جدید ترین ماهواره لندست ناسا چندی قبل از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به فضا رفت تا به ماهواره لندست-۸ ملحق شود و برنامه ۵۰ ساله دیده بانی از زمین را ادامه دهد. دو ماهواره ی لندست-۹ و لندست-۸ قادرند هر هشت روز یک مرتبه به صورت کامل از زمین عکسبرداری کنند. داده های به دست آمده از این ماهواره ها به دانشمندان در مطالعه آب ها، یخچال ها و آتشسوزی های زمین کمک می نماید.
ماهواره لندست-۹ در تاریخ ۲۷ سپتامبر در ساعت ۲: ۱۲ ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۱: ۴۲ تهران) با موشک "اطلس V-۴۰۱" یا (Atlas V-401) از جایگاه پرتاب "space lunch complex 3" در "پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ" (VBG) کالیفرنیا، به فضا پرتاب شد. پرتاب این ماهواره توسط "برنامه خدمات پرتاب" (LSP) ناسا مدیریت شد. ماهواره "لندست ۹" مأموریت بررسی و تصویربرداری از زمین را بر عهده دارد.
این مأموریت به ادامه فعالیت بررسی و تصویربرداری از زمین که با پرتاب اولین ماهواره لندست در سال ۱۹۷۲ آغاز شد، می پردازد. داده های گردآوری شده کمک می کنند تا نقش مهم برنامه لندست در بررسی زمین ادامه یابد و به تصمیم گیرندگان کمک می نماید تا به مدیریت منابع ضروری مانند محصولات کشاورزی، منابع آب و جنگلها بپردازند.1401/01/21
11:50:19
0.0 از 5
682
تگهای خبر: خدمات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود