تولید مواد ضدعفونی کننده خانگی تا صنعتی با فناوری الکترولیز آب و نمک

تولید مواد ضدعفونی کننده خانگی تا صنعتی با فناوری الکترولیز آب و نمک

بی دانلود: پژوهشگران یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری کردستان فناوری ای را توسعه دادند که برمبنای آن می توان مواد ضدعفونی کننده برای همه کاربردهای خانگی تا صنعت تولید کرد.


قانع زندی از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه توضیح داد: دستگاه طراحی شده قادر می باشد با الکترولیز نمک خالص و آب شهری و تا ۲ لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید نماید.
وی با اعلان اینکه این محلول ضد عفونی برای ضد عفونی کردن مواد غذایی تا دست و سطوح کاربرد دارد، اظهار نمود: فناوری تولید چنین محلولی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا است و تاییدیه های این دستگاه نیز از طرف سازمان غذا و داروی ایران صادر گردیده است.
زندی، تولید مواد ضدعفونی کننده با کمترین هزینه را از مزایای این محصول نام برد و تصریح کرد: از الکترولیز آب و نمک، ماده ضدعفونی کننده جدیدی ایجاد می شود که شاخص ترین آن محلول ضد عفونی کننده هیپوکلرو اسید (Hypochlorous acid) با فرمول شیمیایی HClO است که گلبول های سفید بدن این ماده را برای از بین بردن میکروارگانیزم هایی مضر برای بدن، می سازد.
این محقق اشاره کرد: این دستگاه به کمک آب و نمک این ماده را تولید می کند و از آنجا که ماده ضد عفونی کننده تولید شده در آن ارزان است، قابل استفاده در صنایعی چون کشاورزی، مرغداری ها و پزشکی است، ضمن آنکه می توان از آن برای مصارف خانگی بهره برد.
زندی با تاکید بر این که ماده ضد عفونی کننده تولیدشده با این فناوری ارگانیک و طبیعی است، تصریح کرد: محلول ضد عفونی آن نیز برای از بین بردن انواع باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها کاربرد دارد.
منبع:

1401/01/26
15:17:37
0.0 از 5
634
تگهای خبر: تولید , طراحی , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود