حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما

حذف فلزات سنگین از پساب های صنعتی و نفتی با پلاسما

بی دانلود: یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره بردن از فناوری پلاسما سیستم تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب را در کشور توسعه و تجاری سازی کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، به نقل از ستاد نانو یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات بر پایه فناوری پلاسما توانسته یکی از دستاوردهای خود که استفاده از فناوری پلاسما در تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب صنعتی است را تجاری سازی کند.
فناوری پلاسما بعنوان نسل جدید فناوری های تصفیه فاضلاب در دنیا شناخته می شود. این فناوری نسبت به سایر فناوری های موجود دارای مزایایی است که باعث شده تحقیقات گسترده ای در امتداد صنعتی کردن آن صورت گیرد. همچون مزایای مهم این فناوری در تصفیه آب مقرون به صرفه بودن در کاربردهای صنعتی، افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب و عدم استفاده از مواد شیمیایی است.
سامانه تصفیه و پیش تصفیه آب و فاضلاب صنعتی با بهره گیری از فناوری پلاسما توسط این شرکت با بهره گیری از ایجاد پلاسما و میکرو جرقه های زیاد در داخل آب عمل می کند. این جرقه ها در اثر تخلیه الکتریکی در نانو ثانیه تولید می شوند. «حذف همه فلزهای سنگین»، «حذف همه میکروارگانیسم ها»، «عملکرد راکتور بدون مصرف هرگونه ماده شیمیایی»، «افزایش ۱۲ برابری ظرفیت تصفیه خانه، » «کاهش هزینه تصفیه به حداقل یک سوم روش های مرسوم»، «کاهش چشم گیر پارامترهای آب و پساب(کدورت، بو، رنگ، سختی)»، «مصرف انرژی پایین به نسبت عملکرد بالا» همچون مزایای استفاده از این فنآوری بشمار می رود.
این فناوری برای حوزه هایی چون «تصفیه پساب صنایع نفت و پتروشیمی»، «سکوهای نفتی و نفتکش ها»، «شیرابه زباله های شهری»، «سیستم های پیش تصفیه فاضلاب شهری»، «فاضلاب بیمارستانی»، «فاضلاب های ویژه(پرتوزا)»، «صنایع چرم سازی»، «صنایع نساجی»، «صنایع داروسازی»، «معادن فلزات»، «همه صنایع دارای پساب صنعتی»، « قطارها و هواپیماها»، «تصفیه آب آشامیدنی حاوی فلز سنگین و سیستم آب شرب» و «فاضلاب کشتی های قاره پیما» کاربردی دارد.
منبع:

1401/01/27
09:42:14
0.0 از 5
615
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود