فضانوردان كرو-۳ به زمین بازمی گردند

اختتام 6 ماه اقامت در فضا

اختتام 6 ماه اقامت در فضا

بی دانلود: بعد از ماهها کار و زندگی در فضا، خدمه ماموریت کرو-3 ناسا حالا به انتها ماموریت خود نزدیک می شوند و آماده بازگشت به زمین هستند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، راجا چاری(Raja Chari) فضانورد ناسا، توماس مارشبرن(Tom Marshburn)، کایلا بارون(Kayla Barron) و فضانورد آژانس فضایی اروپا ماتیاس ماورر (Matthias Maurer) در روز دهم نوامبر به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند. حالا ماموریت آنها رو به انتها است و خدمه این ماموریت روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام نمودند که بااینکه ماموریت فوق العاده ای را پشت سر گذاشته اند اما برای بازگشت به خانه هیجان زده هستند.
آنها اواخر این ماه و بعد از ماموریت کرو-۴ اسپیس ایکس به زمین بازمی گردند. ماموریت کرو-۴ تا ۲۳ آوریل(سوم اردیبهشت) به تعویق افتاده و زمان مشخص بازگشت فضانوردان کرو-۳ هنوز اعلام نشده است اما آنها به زودی به زمین بازخواهند گشت.
بارون می گوید: فکر می کنم ما همه بسیار مشتاق دیدار عزیزانمان، خانواده و دوستانمان روی زمین هستیم. کسانی که در طول زندگی از ما حمایت کردند و ما را به این نقطه رساندند.
مارشبرن می گوید: من بی صبرانه منتظر دیدن همسر و فرزندانم هستم. دیدن تصاویر فرزندانم و مشاهده این که آنها چقدر در این شش ماه بزرگ تر شده اند فوق العاده است و موجب می شود بفهمید چقدر دلتنگ هستید. او همین طور افزود که مشتاقانه انتظار یک حمام آب گرم را می کشد.


آنها همین طور تعدادی از کارهایی که در ایستگاه فضایی انجام داده اند را فاش کردند. ماورر به تاثیر تحقیقات انجام شده در ایستگاه فضایی بر درک ما از تغییرات آب وهوایی همچون آزمایشی که بتازگی برای کاهش انتشار دی اکسیدکربن در پروسه تولید بتن اشاره نمود.
به غیر از مارشبرن، خدمه این ماموریت متشکل از فضانوردان تازه کاری بود که نخستین سفر خودرا به فضا داشتند. آنها به اسپیس گفتند که مشتاق بازگشت به فضا هستند بااینکه این دفعه تعدادی از کارها را به روشی کمی متفاوت تر انجام خواهند داد.
بارون می گوید: من کاملا دوست دارم که به ایستگاه فضایی بین المللی برگردم. من فکر می کنم این برای ما افتخاری بوده که قسمتی از این وسیله علمی و مهندسی فوق العاده باشیم که برای بیش از ۲۰ سال است در مدار قرار دارد.
او اضافه کرد: وقتی برای نخستین بار به فضا می روید و اهتمام می کنید تمامی وظایف را به انجام برسانید، فشار زیادی احساس می کنید. ما زمان بندی بسیار شلوغی داریم و وقتی برای نخستین بار کاری را انجام می دهید، همیشه زمان بیشتری می برد.
او اظهار داشت: زندگی در ریزگرانش نیازمند سازگاری کمی بود. امیدوار هستم در سفرهای بعدی برای تعدادی از این چالش ها کمی آماده تر باشیم.
چاری می گوید به سبب همه گیری کووید-۱۹، خدمه نمی توانند شخصا با دانشمندانی که آزمایش هایشان را در مدار انجام دادند ملاقات کنند. او امیدوار است این اتفاق در ماموریت های آینده بیفتد.
چاری می گوید: کارهای علمی که ما انجام می دهیم اعجاب انگیز است اما اگر بتوان با کسانی که با آنها صحبت می کنید، شخصا ملاقات کنید، بهتر نیز می شود. ما بجای دانشمندان و مهندسان در مدار به اکتشافات متحول کننده ای دست می یابیم اما فقط می توانیم صدای آنها را بوسیله امواج رادیویی بشنویم.
مارشبرن اظهار داشت: در صورتیکه خدمه کارهای زیادی طی چند ماه گذشته در اکسپدیشن ۶۶ و ۶۷ به انجام رسانده اند، ماموریت ها سرگرم کننده نیز بوده اند. سه پیاده روی فضایی، عملیات رباتیک، تعداد زیادی وسیله ی نقلیه بازدیدکننده و البته نخستین ماموریت تماما خصوصی همچون مواردی است که در طول اقامت آنها رخ داده است.
او به خدمه ماموریت Ax-۱ اشاره نمود و افزود: خدمه ی این ماموریت حالا در ایستگاه فضایی در کنار ما هستند. اساسا در میزان آموزش و تجربه ما و آنها تفاوت هایی وجود دارد اما آنها اساسا می توانند از پس کارهایشان بربیایند.
منبع:

1401/01/28
08:58:23
0.0 از 5
710
تگهای خبر: آموزش , تولید , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود