افزایش بهره وری و کارآمدی صنعت حمل ونقل مدیریت ناوگان بومی شد

افزایش بهره وری و کارآمدی صنعت حمل ونقل مدیریت ناوگان بومی شد

با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری سامانه ای برای افزایش بهره وری ناوگان حمل و نقل پیاده سازی شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، صنعت حمل و نقل که بخش اعظم آن به حوزه حمل و نقل زمینی و خودرو مرتبط می باشد، نیازمند استفاده از فناوری هایی است که بتواند آنرا به شکل درست و کاربردی توسعه دهد. سال ها است محققان در تلاش هستند تا با نفوذ فناوری ها و نوآوری ها به عرصه حمل و نقل؛ این حوزه را به روز رسانی کنند، در این راستا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سامانه ای برای مدیریت ناوگان حمل و نقل، مدیریت سرویس و درخواست، مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو و نرم افزار ردیاب موبایل طراحی شده است.
این محصول به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند، این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودرو های خود ازجمله مسیر فعلی، مسیر حرکت، زمان و تعداد توقف ها، انحراف از مسیر و میزان مصرف سوخت داشته باشند و با گزارش های روزانه، ماهیانه، سالیانه و داشبوردهای خاص مدیریتی در کنار نمودارهای مربوطه تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.
این سامانه متشکل از مجموعه ای از دستگاه های موقعیت یاب است که بر روی خودرو ها نصب می شود و اطلاعات جغرافیایی را از ماهواره ها دریافت کرده و به پنل مربوطه که در اختیار کاربر قرار گرفته است، ارسال می کند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، کاربر می تواند با بهره گیری از پنل تمامی اطلاعات و گزارش ها را در فرمت های مختلف به صورت اکسل و نموداری دریافت و بررسی استفاده نماید.
ایجاد کانال ارتباطی جدید و قوی تر با مشترکین با قابلیت ثبت تاریخچه فعالیت ها، نظارت آنلاین و دقیق بر ناوگان و مشاهده عملکرد آنها، بایگانی و جست وجوی راحت و آسان از اطلاعات مأموریت ها و درخواست کارکنان، مستندسازی و تسهیل در آمارگیری از کلیه گزارش های واصل شده از رانندگان و کارکنان، افزایش بهره وری و کارآمدی ناوگان و کاهش هزینه های در ارتباط با مصرف سوخت، تعمیرات و نگهداری و پرسنلی، بعضی از امکانات این سامانه است.
منبع:

1401/02/05
20:09:46
0.0 از 5
693
تگهای خبر: سرویس , طراحی , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود