15 500 میلیارد تومان فروش محصولات پارک فناوری پردیس در سال 1399

15 500 میلیارد تومان فروش محصولات پارک فناوری پردیس در سال 1399

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه، فروش محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس هر ساله از رشد متوسط حداقل ۳۰ درصدی برخوردار بوده است، میزان فروش محصولات پارک فناوری پردیس در سال ۱۳۹۹ را ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود.


مهدی صفاری نیا در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا اظهار داشت: پیشبینی ما این است که در حوزه صادرات هم با عنایت به این که توسعه بازار صورت گرفته، این بخش هم توسعه پیدا کند.
رییس پارک فناوری پردیس اضافه کرد: در حوزه فن بازار هم ما در یک سال قبل یک برنامه جهش تجارت فناوری داشتیم که مجموعه کارگزاران تجارت فناوری (بروکرها) توانستند عملکرد بالای ۶ هزار میلیارد ریالی همرسانی مالی در چارچوب انعقاد قراردادهای توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان را محقق کنند.
وی افزود: هم در حوزه فن بازار به لحاظ همرسانی و هم در مجموعه پارک رشد خوبی داشتیم البته آمار عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت ها و پارک استخراج نشده است اما فکر می نماییم همین روند توسعه بازار را خواهیم داشت.
صفاری نیا همینطور بیان نمود: در فن بازار نکته مهمی که وجود دارد کمک کردن به اتصال عرضه و تقاضا است، چونکه در سرتاسر کشور یکسری عرضه و تقاضاهایی وجود دارد اما متولیان آن یکدیگر را نمی شناسند؛ معمولاً تقاضای مناسب و محصول خوب وجود دارد اما توافق برای مبادله شکل نگیرد و کاری که فن بازار ملی در سطح کشور خواهد نمود این است که تا انتهای سال جاری کل استانهای کشور دارای دفاتر فن بازار خواهند شد.
وی با بیان اینکه، در حال حاضر ۹۰ درصد استان ها دارای دفاتر فن بازار هستند، اضافه کرد: بدین صورت به کمک بروکرهای عرضه و فناوری که هم اکنون تعداد آنها ۵۰ بروکر است، عرضه و تقاضا همدیگر را شناسایی و به سادگی به یکدیگر متصل می شوند.
رییس پارک فناوری پردیس تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد بروکرهای حوزه تجارت و فن آوری به شکل صحیح آموزش دیده و به ابزارهای مالی مجهز شوند تا بتوانند کار خویش را به خوبی مدیریت کنند.
رییس پارک فناوری پردیس همینطور پیش از این از طریق اندازی برنامه «فن نماد» برای تعیین سطح کیفی محصولات دانش بنیان برای اولین بار در کشور اطلاع داده بود. به نقل از ایشان، «فن نماد» یکی از برنامه هایی است که در چارچوب فن بازار به منظور تعیین سطح کیفی محصولات دانش بنیان شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس طراحی شده و در حال اجرا می باشد.
وی با اشاره به اینکه در این برنامه تعیین سطح کیفی محصولات دانش بنیان از محصولات شرکتهای مستقر در پارک فناوری پردیس شروع شده است، اظهار داشته بود: مطالعات اجرای این برنامه از سال قبل آغاز شد. سال جاری هم با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری در مورد کیفی سازی محصولات دانش بنیان تصمیم گرفتیم این برنامه را به صورت جدی تر پیاده سازی نماییم.
به گفته وی، در واقع الگوی فن نماد به ارزیابی کیفی محصولات شرکتهای فناور پارک در چند سطح می پردازد و این نماد تعیین می کند که محصول در نظر گرفته شده چه شاخص ها و خصوصیت هایی هم از نگاه نوآورانه و هم از نگاه میزان تولید، استانداردهای دریافت شده و قابلیت های صادراتی دارد و این طرح به صورت آزمایشی در این مجموعه در حال انجام می باشد و امید است سال جاری بتوانیم عرضه نهایی آنرا داشته باشیم. با عنایت به این که پارک فناوری پردیس همواره الگویی برای توسعه ابزارها و روش ها برای توسعه زیست بوم نوآوری بوده است، این طرح هم قابلیت پیاده سازی در سطح ملی را دارد.


منبع:

1401/02/05
23:45:29
0.0 از 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود