صادرات الکترود جوشکاری دوستدار طبیعت ایرانی به اتحادیه اروپا

صادرات الکترود جوشکاری دوستدار طبیعت ایرانی به اتحادیه اروپا

بی دانلود: یکی از شرکت های فناور با جایگزین کردن فناوری نانو در ساخت الکترودهای جوشکاری علاوه بر کاهش اثرات تخریبی زیست محیطی تولید، موفق به صادرات آن به اتحادیه اروپا و کشورهای همسایه شده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محمدرضا افخمی، رییس هیئت مدیره این شرکت اظهار داشت: ما طی سالهای قبل موفق به ورود به بازارهای اتحادیه اروپا شدیم و ۲۴ تُن الکترود به اسپانیا ارسال کردیم و هم اکنون به کشورهای همسایه نظیر گرجستان صادرات داریم.
وی با اعلان اینکه تقاضای زیادی در بازار داخل و هم خارج برای این نوع الکترودها وجود دارد، اظهار نمود: در الکترودهای رایج از پوشش مس برای افزایش هدایت الکتریکی و ایجاد حالت روانکاری استفاده می شود، اما این الکترودها نیاز به وان های حاوی مواد اسیدی دارند که به سبب دمای کار بالا، تبخیر اسید از نتایج این پروسه است.
افخمی، تبخیر اسید در محیط کار برای سلامت کارگران را خطرناک دانست، ضمن آنکه لطمه های زیست محیطی نیز به دنبال دارد، تصریح کرد: همین طور پس از مدتی این وان ها از تنظیم خارج شده و باید ترکیبات وان امحاء شود. بطور معمول این محلول های اسیدی خطرناک که غلظت اسید در آنها تا ۲۵۰ گرم بر لیتر می رسد، در محیط زیست رها می شوند که بسیار آلاینده است. ما برای حل این مشکل، بجای پوشش مسی از ترکیبات دیگری در ابعاد نانومتری استفاده کردیم.
به نقل از ستاد نانو، رئیس هیئت مدیره این شرکت اشاره کرد: با جایگزین شدن این نانومواد بجای مس، دیگر نیاز به وان و ترکیبات اسیدی نیست و خطر تبخیر اسید در محیط به صفر می رسد. همین طور در الکترودهای رایج به آب زیادی نیاز است که با این جایگزینی مصرف آب نیز به حداقل می رسد. از آنجا که ما در یزد، با یک اقلیم خشک، فعالیت داریم، این مساله کاهش مصرف آب برای ما اهمیت زیادی داشت و یکی از انگیزه های ما برای توسعه این فناوری بود.
وی با اعلان اینکه در تولید این محصول کوشش های زیادی برای جایگزینی مس با مواد مختلف صورت گرفته تا هم هزینه ها کم شود و هم اثرات منفی زیست محیطی به حداقل برسد، تصریح کرد: ما با این تکنولوژی جدید موفق به افزایش ۵۰ درصدی کارایی شده ایم، یعنی با همان مقدار نیروی انسانی و مصرف برق، ۵۰ درصد بیشتر تولید محصول داریم.
منبع:

1401/02/07
17:43:45
0.0 از 5
545
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود