در حاشیه مسابقات ربوكاپ آزاد ایران اعلام شد

برنامه دانشگاه آزاد برای توسعه هوش مصنوعی

برنامه دانشگاه آزاد برای توسعه هوش مصنوعی

بی دانلود: قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت کاربرد فناوری های رباتیک و هوش مصنوعی، اظهار داشت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباب توسعه هوش مصنوعی در کشور ما کوتاهی در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان فعال این حوزه نخواهیم داشت.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، بیژن رنجبر امروز در حاشیه شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران۲۰۲۲ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دوره از مسابقات پس از دو سال وقفه برگزار می گردد.
وی «رباتیک» و «هوش مصنوعی» را از فناوری های کلیدی قرن حاضر دانست و اظهار نمود: این فناوری ها از یک سو در توسعه و پیشرفت کشورها و از طرفی در مرجعیت علمی اثرگذار هستند؛ ازاین رو لازم است این مسابقات برگزار گردد تا بتوانیم خلاقیت ذهنی دانش آموزان و دانشجویان را بسنجیم و ارتقاء دهیم.
رنجبر با اشاره به اینکه حوزه «رباتیک» علم بین رشته ای است که خیلی از علوم دیگر را به سمت خود کشانده است، خاطرنشان کرد: رباتیک در تولید محصولات مهم نقش مهمی دارد، بگونه ای که خیلی از کشورها در کارخانجات از ربات استفاده می کنند؛ چون که فناوری رباتیک در سرعت تولید، کیفیت و دقت در خروجی نهایی صنایع تأثیر زیادی دارد که این امر باعث بهره وری تولید محصولات خواهد شد.
وی، مرجعیت علمی را از دیگر مزایای توسعه علم رباتیک عنوان نمود و اظهار داشت: بر این اساس معاونت علمی و فناوری دانشگاه آزاد با راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر تلاش در تجاری سازی محصولات ساخته شده در تیم های مسابقات ربوکاپ دارد.
قائم مقام دانشگاه آزاد تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند بگونه ای پیش بروید که ایران جزو ۱۰ کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی شود؛ ازاین رو در بحث پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان فعال حوزه ربات ها و هوش مصنوعی کوتاهی نخواهیم کرد.
1401/02/15
16:28:23
0.0 از 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود