۶ اثر علمی از ۳ کشور اسلامی برنده نهایی کنز

۶ اثر علمی از ۳ کشور اسلامی برنده نهایی کنز

بی دانلود: رئیس دومین دوره رقابت علمی کنز از انتخاب نهایی 6 اثر از 3 کشور اسلامی در این رقابت ها آگاهی داد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سعید سهراب پور امروز در نشست خبری دومین دوره رقابت علمی کنز در بنیاد مصطفی (ص) با اعلان اینکه این رقابت ویژه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران و مخترعان جوان کمتر از ۴۵ سال جهان اسلام است، اضافه کرد: درون مایه اصلی رقابت علمی کنز جستجوی بهترین راهکارهای علمی و فناوری بمنظور حل مسائلی است که جهان اسلام در آن با مشکل روبرو است و می توان بوسیله تبادل ایده میان نخبگان جوان جهان اسلام که دارای انگیزه و توانایی کافی هستند، گامی در جهت حل این مشکلات برداشت.
وی رقابت کنز را یکی از برنامه های جانبی جایزه مصطفی (ص) توصیف کرد و افزود: امسال دومین دوره این رقابت در دو بخش "آزاد" و "چالش" در ۶ حوزه "معدن و صنایع معدنی"، "اقتصاد بانکداری و تامین مالی"، "آب و محیط زیست"، "سلامت و فناوری پزشکی"، "فناوری اطلاعات و ارتباطات" و "حمل و نقل" برگزار شده است.
سهراب پور اشاره کرد: در این دوره ۶۵۸ اثر از ۲۵ کشور ارائه و داوری شدند و در نهایت ۲۰ اثر از کشورهای "ایران"، "مالزی" و "بنگلادش" برای ورود به مرحله نهایی برگزیده شدند و در روز اختتامیه این رویداد، از این تعداد آثار برگزیده، تعداد ۶ اثر، موفق به دریافت جایزه رقابت علمی کنز خواهند شد.
رئیس دومین دوره رقابت علمی کنز، زمان برگزاری اختتامیه این رقابت را در رویداد فناوری و نوآوری اینوتکس عنوان نمود و افزود: در این دوره بخش های "حمل و نقل"، "معدن و فناوری های معدنی" به مسابقات افزوده شد و همین طور ارائه چالش های مؤسسات و شرکتها بصورت پاویون برای اولین بار در این دوره از رقابت ها اجرائی شده است.
وی اشاره کرد: در بخش چالش ها، ۱۳ پاویون ایرانی و غیرایرانی ایجاد و در آنها ۶۳ چالش ارائه شد.
به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دومین دوره رقابت علمی کنز توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شده و محورهای این رقابت شامل "اقتصاد، بانکداری و تامین مالی"، "انرژی، آب و محیط زیست"، "فناوری اطلاعات و ارتباطات"، "سلامت و فناوری های پزشکی" و "حمل و نقل" تعیین شده است.

جوایز برگزیدگان این رویداد شامل لوح تقدیر و مدال رقابت علمی کنز، پنج نشان طلای ۳۰ گرمی، کمک هزینه ۲۰۰۰ دلاری فرصت مطالعاتی و امتیاز ویژه بهره برداری از زمینه های شبکه سازی بنیاد مصطفی (ص) شامل STEP و EISA است.
منبع:

1401/02/18
00:25:04
0.0 از 5
694
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود