وزیر علوم:

وزارت خانه ها از ظرفیت پژوهشگاه مواد و انرژی استفاده کنند

وزارت خانه ها از ظرفیت پژوهشگاه مواد و انرژی استفاده کنند

بی دانلود: البرز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پژوهشگاه مواد و انرژی ایران، از وزارت خانه های کشور خواست تا از ظرفیت علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه برای رشد و شکوفایی علمی و اقتصادی کشور بهره بگیرند.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت در بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار نمود: ظرفیت بالای علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه مواد و انرژی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و باید از این ظرفیت به خوبی برای رشد و پیشرفت کشور بهره گرفت.

وی اضافه کرد: بطور قطع در نشست هیات دولت ظرفیت های علمی و تحقیقاتی این پژوهشگاه مطرح خواهد شد تا وزارتخانه ها و صنعت بتوانند از ظرفیت پژوهشگاه مواد و انرژی استفاده کنند.

وزیر علوم هدف از این بازدید را آشنایی با امکانات و تجهیزات این پژوهشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: آنچه که در این پژوهشگاه از نزدیک مشاهده کردیم نشان میدهد که پژوهشگاه مواد و انرژی افتخار ملی است.

زلفی گل با اعلان اینکه پژوهشگاه مواد و انرژی با امکانات و تجهیزات خوبی که دارد برای استان البرز نیز مفیدست و این استان می تواند از این ظرفیت استفاده نماید، اضافه کرد: این پژوهشگاه نیاز به حمایت های بیشتری دارد و با توجه به این که ساختمان مرکز نوآوری پژوهشگاه جهت تاسیس و تکمیل نیازمند حمایت است، استاندار البرز دراین زمینه می تواند کمک نماید و وزارت علوم نیز پیگیری می کند تا مرکز نوآوری پژوهشگاه تاسیس شود.

وی با اشاره به مزرعه خورشیدی سبز در پژوهشگاه مواد و انرژی، از رئیس این پژوهشگاه خواست تا برای مساعدت با توسعه بخش های مختلف این مجموعه، با استاندار البرز نشست برگزار کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آخر اظهار داشت: پژوهشگاه مواد و انرژی در بخش تجهیزات و تعمیر امکانات آزمایشگاه ها نیازمند حمایت مالی است؛ ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اهتمام می نماییم تا حلقه وصل بین پژوهشگاه، صنایع و وزارتخانه های مختلف باشیم تا از ظرفیت آن به خوبی استفاده گردد.

منبع:

1401/02/20
23:24:58
0.0 از 5
675
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود