معاون تحقیقات دانشگاه خبر داد

ایجاد مرکز رشد بایوتکنولوژی در علوم پزشکی شهیدبهشتی

ایجاد مرکز رشد بایوتکنولوژی در علوم پزشکی شهیدبهشتی

به گزارش بی دانلود معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از فعالیت 6 مرکز رشد در زمینه فناوری در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: ایجاد مرکز رشد بایوتکنولوژی در دستور کار است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر افشین زرقی در مراسم امضای تفاهم نامه علمی بین دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری که در محل پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بعضی حوزه های پژوهشی در کشور و منطقه مرجعیت علمی دارد، اظهار نمود: دانشگاه در زمینه های بیماریهای غدد درون ریز، بیماریهای گوارش، پژوهشکده چشم، اورولوژی، علوم اعصاب بالینی و پایه و ریه دارای مرجعیت علمی پژوهشی است.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در زمینه های مختلف درمانی مجهز به زیرساخت های درمانی منحصربه فرد است، نسبت به همکاری در زمینه های سلامت محور با پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اعلام آمادگی کرد.
دکتر زرقی از ماموریت های هفت گانه تعریف شده این دانشگاه از طرف وزارت بهداشت آگاهی داد و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ذیل این ماموریت ها متولی پژوهش در زمینه سرطان است؛ در این جهت ضمن بازتعریف پلت فرم های این حوزه به دنبال انجام همکاریهای مشترک داخلی و فراملی هستیم.
بگفته دکتر زرقی، باید اتصالات بالینی به درستی شکل بگیرد، چونکه در غیر اینصورت تحقیقات ابتر خواهند ماند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اشاره کرد: برای اجرای طرح های پژوهشی باید برنامه های عملیاتی داشته باشیم، ضمن اینکه ماموریت ها در زمینه های پژوهشی با تمرکز بر مالکیت معنوی تعریف شده است.




منبع:

1401/02/26
10:07:01
0.0 از 5
722
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود