آموزش رسم 2 بعدی نمودار در متلب

آموزش رسم 2 بعدی نمودار در متلب

بی دانلود: متلب مجموعه ای عالی از ابزارهای گرافیکی دارد. ترسیم مجموعه داده های داده شده یا نتایج محاسبات با استفاده از دستورات بسیار ساده ای امکان پذیر است.


MATLAB  یک ابزار مفید برای مهندسی و ریاضیات محاسباتی است. همچنین نقش بسیار مهمی در طرح های علمی و مهندسی دارد. در این پروژه به رسم نمودارهای دو بعدی و سه بعدی در متلب پرداخته می شود. همچنین اعمال تغییرات در سیگنال صوتی را با استفاده از رسم در MATLAB  توضیح می دهد.

آشنایی با اصول اولیه MATLAB مانند بردارها و ماتریس ها به درک بهتر موضوع قبل از پرداختن به جزئیات کمک می کند. متلب مجموعه ای عالی از ابزارهای گرافیکی دارد. ترسیم مجموعه داده های داده شده یا نتایج محاسبات با استفاده از دستورات بسیار ساده ای امکان پذیر است.

رسم نمودار 2 بعدی در متلب

معمولا در یادگیری متلب و یا انجام پروژه متلب رسم نمودار جز مقدماتی ترین فعالیت هاست. برای رسم نمودار 2 بعدی در متلب باید از تابع "plot"  استفاده کرد در ابتدا مطمئن شوید که ماتریس ها/بردارهایی که می خواهید استفاده کنید دارای ابعاد مساوی هستند. در اینجا ما با استفاده از تابع ( ) plot یک ماتریس ساده را رسم می کنیم.  (نمودار خروجی آن در شکل 1 نشان داده شده است):

برای یادگیری کامل رسم نمودار در متلب می توانید به وب سایت حامی ورکس مراجعه کنید.

 

منبع:

https://hamiworks.com/blog/plotting-with-matlab

 

1401/02/26
18:28:31
0.0 از 5
1207
تگهای خبر: رپورتاژ , پروژه , سایت , آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود