رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

افزون بر پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری پرداخت گردید

افزون بر پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری پرداخت گردید

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق های نوآوری بیش ازپنج هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات به شرکتهای نوپا و استارتاپ های پارک های علم و فناوری پرداخت کردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی وحدت روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران عامل صندوق های نوآوری و شکوفایی کشور در یزد اضافه کرد: این صندوق ها بعنوان یکی از اجزای مهم در بحث نظام تأمین مالی نوآوری در کشور می باشند.
وی افزود: حالا ۶۳ صندوق پژوهش و فناوری در کشور در کنار دانشگاه های مادر فعال می باشند و نقش تأمین مالی، ضمانت نامه و سرمایه گذاری خطرپذیر را برای شرکتهای نوپا انجام می دهند.
وحدت خاطرنشان کرد: این صندوق ها یک مجموعه غیردولتی هستند که ۴۹ درصد سهام آنها در ارتباط با دانشگاه ها و پارک ها است.
وی اظهار نمود: امروز روز مهمی برای اکوسیستم نوآوری کشور است چونکه قانون جهش تولید دانش بنیان از جانب مجلس شورای اسلامی برای اجرا به دولت ابلاغ گردید.
وی تصریح کرد: این قانون نقطه عطفی برای شرکتهای دانش بنیان است چونکه اولین قانون پشتیبانی از این شرکت ها در سال ۸۹ مصوب شد و الان پس از ۱۰ سال بازبینی شده است.
وحدت خاطرنشان کرد: این قانون به تایید شورای نگهبان رسیده است و امیدواریم امسال جهش خوبی در زمینه تولید دانش بنیان صورت گیرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ظرفیت های بسیار مهمی در قانون یاد شده در گشایش حوزه های مختلف وجود دارد بخصوص در حوزه تسهیلات مالی، حمایت خوبی از صندوق نوآوری و شکوفایی شده است.
وی افزود: همینطور در قانون یاد شده حمایت خوبی هم از صندوق های پژوهش و فناوری و امکان استفاده از ظرفیت آنها در بخش های مختلف همچون بازار سرمایه و بانک ها برای هدایت نقدینگی به بخش نوآوری کشور در آن دیده شده است.
وحدت خاطرنشان کرد: اولین صندوق پژوهش و نوآوری کشور در استان یزد شکل گرفت و با وجود این که در چهار سال گذشته این صندوق ها در کشور تقویت شدند، یزد همچنان جزو صندوق های شاخص است.
در این نشست مدیران صندوق های نوآوری و شکوفایی استانهای مختلف کشور مسائل و مشکلات خویش را بیان نمودند.

1401/02/30
14:33:23
0.0 از 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود