رییس مركز آمار قوه قضاییه:

افزایش خدمات الکترونیک قضایی تا هفته قوه قضاییه

افزایش خدمات الکترونیک قضایی تا هفته قوه قضاییه

به گزارش بی دانلود رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از ارائه ۲۰ خدمت قضایی به شهروندان به صورت الکترونیک اطلاع داد و اظهار داشت: تا هفته قوه قضاییه (هفته اول تیرماه) بر تعداد این خدمات در پنجره واحد قوه قضاییه اضافه خواهد شد.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، محمد کاظمی فرد روز شنبه در حاشیه نمایشگاه پردیس نوآوری حقوقی و قضایی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که نمایشگاه، یک همکاری خوب بین معاونت علمی و قوه قضاییه است، اضافه کرد: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راه هوشمندسازی فعالیتهای گسترده ای از آغاز سال ۹۹ را آغاز کرد.
وی با تکیه بر این که ارائه خدمات دادرسی آنلاین و احراز هویت برخط با کمک شرکتهای دانش بنیان توسعه داده شده است، اظهار داشت: تعداد ارائه خدمات در پنجمین واحد قوه قضاییه حدودا روز به روز در حال افزایش می باشد و خدمات آن به ۲۰ خدمت رسیده و در یک درگاه و پنجره واحد در خدمت مردم قرار داده می شود که می توانند بسیاری از خدمات مورد نیاز را در یک نقطه دسترسی پیدا کنند.
کاظمی فرد خاطرنشان کرد: یکی از چالش ها در گذشته سامانه ثنا بود، وقتی کسی می خواست کارهای قضایی خویش را انجام دهد، احتیاج به ثنا داشت. حتی ایرانی ها خارج از کشور نمی توانستند از خدمات الکترونیک استفاده کنند. با کمک شرکتهای دانش بنیان می توانیم به صورت برخط و غیر حضوری ثنا را در اختیار افراد قرار دهیم و ایرانی ها داخل کشور و خارج از کشور می توانند از همه خدمات قضایی استفاده کنند.
وی اظهار داشت: حالا ۲۰ خدمت در پنجره واحد قوه قضاییه ارائه می شود که روز به روز بر تعداد آنها اضافه می نماییم و تا هفته قوه قضاییه خدمات دیگری هم به آن اضافه خواهد شد.
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در مورد رشد این خدمات خاطرنشان کرد: سال قبل حدود ۱۰ خدمت به شهروندان ارائه می شد و در ۶ ماه گذشته چندین خدمت جدید اضافه شده است. هر خدمت جدیدی که به صورت الکترونیکی قابل ارائه به مردم باشد، در درگاه قوه قضاییه قرار خواهیم داد تا بتوانند در یک نقطه به خدمات قوه قضاییه دسترسی داشته باشند.
به گزارش بی دانلود به نقل از خبرگزاری ایرنا، ۱۶ محصول دانش بنیان حوزه حقوقی و قضایی امروز در چارچوب نمایشگاه یک روزه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پردیس نوآوری حقوقی و قضایی ارائه شد.
ستاری به همراه سید محمد صاحبکار معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی قوه قضاییه و محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه از نمایشگاه پردیس نوآوری حقوقی و قضایی بازدید نمودند.


منبع:

1401/03/02
15:42:30
0.0 از 5
670
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود