۵۰ محصول دانش بنیان در استان اردبیل در مرحله تجاری سازی است

۵۰ محصول دانش بنیان در استان اردبیل در مرحله تجاری سازی است

به گزارش بی دانلود رییس پارک علم و فناوری اردبیل اظهار داشت: 50 محصول دانش بنیان در این استان در مرحله تولید، فروش و تجاری سازی قرار گرفته است.


حبیب ابراهیم پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: ۳۵ شرکت دانش بنیان و ۱۱۸ واحد رشد در استان فعال است که در اشتغال و کسب و کارهای نوین سهیم هستند.
وی اظهار نمود: سهم پارک علم و فناوری در اشتغال پایدار استان مشخص شده و تا حالا یک هزار و ۱۶۰ اشتغال در پارک به وجود آمده و امسال هم ۳۵۰ نفر در زمینه های مختلف پارک اشتغال می یابند.
ابراهیم پور ضمن اشاره به راه اندازی کارخانه نوآوری در اردبیل اضافه کرد: این کارخانه در مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرک الهیه اردبیل در دست راه اندازی است که هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود امسال به بهره برداری برسد.
رییس پارک علم و فناوری اردبیل اضافه کرد: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان در استان تاسیس شده و بوسیله ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری مشتمل بر شتاب دهنده ها، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فرآوری چرم به فعالیت می پردازد.
وی افزود: راه اندازی کارخانه نوآوری در استان اردبیل بعنوان یک کار خلاقانه زمینه فعالیت نخبگان، پژوهشگران، اساتید و تحصیل کردگان را فراهم نموده و از توانمندی آنها در رونق کسب و کارهای نوآورانه استفاده می شود.
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل ضمن اشاره به واگذاری زمین ۷۰ هکتاری به شرکت های دانش بنیان در اردبیل اضافه کرد: واگذاری این اراضی به شرکت های واجد شرایط از هفته آتی آغاز می شود و تا کنون ۵۶ شرکت برای خرید زمین ثبت نام کردند که در مرحله اول به ۱۲ شرکت واگذار می شود.
ابراهیم پور اظهار داشت: این زمین ها با قیمت ارزان به متقاضیان واگذار می شود بطوریکه مالکیت آن برعهده پارک علم و فناوری و ساخت و ساز هم برعهده شرکتها خواهد بود.
وی درباره امضای قرارداد تأسیس و راه اندازی پردیس علم و فناوری تخصصی کشاورزی و دامپروری بین پارک علم و فناوری استان اردبیل و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار داشت: اعتبار لازم جهت راه اندازی پردیس از طرف وزارت علوم تحقیقات فناوری، معاونت علمی ریاست جمهوری و کشت و صنعت مغان تامین می شود.
ابراهیم پور اظهار نمود: شرکت کشت و صنعت مغان جهت راه اندازی پردیس فناوری پنج هزار متر مربع فضای مسقف و پنج هکتار زمین را در اختیار پردیس قرار می دهد.
پارک های علم و فناوری بعنوان یکی از مهم ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه ها و سایر موسسه های پژوهشی به کارهای فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن به عنوان یک نهاد فناورانه افزایش ثروت در جامعه بوسیله ایجاد و توسعه فعالیت موسسه های متکی بر فناوری است.


منبع:

1401/03/03
22:35:24
0.0 از 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود