مشارکت شرکت ها و دانشگاه ها برای دسترسی دانشجویان به ۲۵ هزار فرصت شغلی در سال

مشارکت شرکت ها و دانشگاه ها برای دسترسی دانشجویان به ۲۵ هزار فرصت شغلی در سال

به گزارش بی دانلود یکی از شرکتهای فناور با مشارکت ۱۸ دانشگاه کشور پلتفرمی برای اشتغال دانشجویان راه اندازی کردند و توانستند دسترسی متقاضیان به ۲۵ هزار فرصت شغلی را فراهم نمایند.


مهسا قادری، مدیر ارتباط با صنعت این شرکت در گفتگو با ایسنا، با بیان این که پلت فرم کاریابی این شرکت مدت ۱۹ سال است که پل ارتباطی میان شرکت ها و کارجویان است، اظهار داشت: به واسطه ارتباطی که میان شرکت ها و کارجویان به وجود آمد، احساس کردیم شکافی میان خروجی های دانشگاه ها و نیاز صنایع وجود دارد.
وی دلیل این شکاف را به علت پایین بودن مهارت های نرم و سخت دانشجویان دانست و اظهار نمود: دانشجویان در دانشگاه ها مهارت های مورد نیاز برای کار در صنایع را نمی آموزند؛ ازاین رو صنایع مجبور هستند با صرف هزینه هایی، آموزش مهارت های مورد نیاز دانشجو را بپردازند تا دانشجویان در حوزه های مورد نیاز، کارآمد باشند.
قادری افزود: بنابراین پلتفرمی را ایجاد کردیم تا دانشجویان و کارجویان به اطلاعاتی در زمینه هایی چون زمینه شغلی، مسیری که باید طی کنند و مهارت های مورد نیاز دست یابند.
مدیر ارتباط دانشگاه با صنعت این شرکت فرصت های شغلی و کارآموزی را از دیگر اطلاعات عرضه شده در این پلت فرم کاریابی نام برد و خاطرنشان کرد: اگر فردی مسیر شغلی خویش را نمی داند و آگاه نیست که نخستین گام های خویش را باید از کجا بردارد، ما تست های استعدادسنجی و آزمون هایی را بر روی سایت این پلت فرم بارگذاری کردیم تا به دانشجویان دید لازم را در این عرصه عرضه دهیم.
قادری با اشاره به اینکه این بخش سایت، بر مبنای توانمندی و خصوصیت های شخصیتی، کارجویان را راهنمایی می کند که در کدام مسیر قرار گیرند، تصریح کرد: این تست ها در این پلت فرم وجود دارد و کاربران می توانند با وارد شدن در پرونده اشتغال خود، مشاهده کنند مشاغل در ارتباط با رشته های تحصیلی شان کدام است.
وی دسترسی ادمین دانشگاه به اطلاعات دانشجویان برای کاریابی را از دیگر مزایای این پلت فرم عنوان نمود و اظهار داشت: ادمین دانشگاه علاوه بر آنکه می تواند مشاهده کند که دانشجویان مسیر درستی را انتخاب می کنند، در صورتیکه دانشجویان در راه خود گرفتار مشکلاتی شوند، می تواند به آنها مشاوره دهد.
قادری تصریح کرد: علاوه بر آن از این طریق، دانشگاه می تواند بر روند اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان رصد و مشاهده کند دانشجویان کدام یک از رشته ها با سرعت بیشتری جذب بازار می شوند.
مدیر ارتباط دانشگاه با صنعت این شرکت تصریح کرد: تابحال ما با ۱۸ دانشگاه همکاری داریم، ضمن آنکه سالیانه حدود ۲۵ هزار فرصت شغلی بر روی سایت قرار می گیرد. کلیه فرصت های شغلی که بر روی کلیه سایت ها قرار می گیرند بر مبنای الگوریتم هوشمندی که در این پلت فرم قرار دارد، جمع آوری و به پروند اشتغال متقاضیان وارد می شود.
منبع:

1401/03/04
11:10:16
0.0 از 5
609
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود