همکاری دانشگاه تهران و آستان قدس برای ایجاد شرکتهای دانش بنیان حوزه علوم انسانی

همکاری دانشگاه تهران و آستان قدس برای ایجاد شرکتهای دانش بنیان حوزه علوم انسانی

به گزارش بی دانلود دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، تفاهمنامه همکاری مشترک منعقد نمودند و ایجاد شرکتهای فناور در حوزه علوم انسانی همچون این همکاریهای مشترک است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران روز چهارشنبه در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه، ضمن تشریح سیاست های کلان فرهنگی دانشگاه تهران و تحقق شعار دانشگاه در خصوص جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی، این مهم را مستلزم معنویت، عقلانیت و عملگرایی در همه فعالیت ها دانست.
وی اضافه کرد: در جهت گسترش فضای معنویت گرایی در فضای جامعه و دانشگاه لازم است بیشتر از پیش، آموزه های معارف اهل بیت(ع) در فضاهای علمی مورد بهره برداری عملی قرار گیرد.
رییس دانشگاه تهران ضمن اشاره به لزوم بیشتر برای نشر معارف رضوی و توزیع تولیدات متنوع آستان قدس رضوی در سطح جامعه و در میان دانشگاهیان، تصریح کرد: همکاریهای مشترک بین مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی که هر دو از ذخایر گرانبهای کشور هستند، تعریف شود.
وی، شکل گیری همکاری بین آستان قدس رضوی و دانشکده های دانشگاه تهران در حوزه علوم انسانی را بعنوان محور دیگر تعاملات مشترک بین این آستان مقدس و دانشگاه نام برد و تصریح کرد: برخی گمان می کنند شرکتهای دانش بنیان فقط در حوزه های فنی، علوم پایه یا کشاورزی می توانند موفق باشند، این در حالیست که ایجاد شرکتهای دانش بنیان در حوزه علوم انسانی و علوم اجتماعی همچون نیازهای امروز کشور و فعالیتهای ممتازی است که در فضای گفتمانی نظام جمهوری اسلامی ایران باید سامان پیدا کند.


بر اساس اعلام دانشگاه تهران، عبدالحمید طالبی رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی هم در مراسم انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تهران ضمن ابراز تمایل برای همکاریهای مشترک بین این سازمان و دانشگاه تهران، خواهان استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه تهران در کنگره ام البنین (ع) شد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت این سازمان در کنگره بین المللی گوهرشاد، از بنیاد پژوهش های اسلامی، بنیاد فرهنگی رضوی، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد، مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ع)، مرکز قرآن کریم و مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک بعنوان بعضی از مؤسسات و مراکز ۱۲ گانه تابعه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نام برد که بر مبنای مبحث فعالیت شان خواهان تعریف همکاری مشترک بین آنها و بخش های مختلف دانشگاه تهران هستند.
بر اساس تفاهمنامه همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، این آستان مقدس همچون حامیان و مشارکت کنندگان در برگزاری کنگره بین المللی گوهرشاد خواهد بود که دبیرخانه دائمی این کنگره در دانشگاه تهران تشکیل شده است.
همچنین بر طبق این تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، دانشگاه تهران متعهد به در اختیار قرار دادن ظرفیت علمی این دانشگاه برای برگزاری کنگره حضرت ام البنین (ع) خواهد بود.


1401/03/06
11:24:51
0.0 از 5
441
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود